Zavrieť

Porady

Zmena zo živnosti na s.r.o.

prosím poraďte mi:
je lepšie byť S.r.o. ako živnostníkom? Podľa mňa určite, keď si už zoberiem, že to lepšie vyzerá ale mám medzery . Ako je to keď v prípade krachu - u živnostníka môžu siahnúť na majetok ale u sro tiež?j Alebo sro ručí len do výšky 200.000? Podľa mňa ešte u nás neplatí zákon, že konateľ spoločnosti ručí vlastným majetkom. Myslím, že iby keď by jnová spoločnosť preberala stgarú musela by prebrať aj dlhy. Mylim sa pri tomto mojom výklade. Neviem , kde by som sa k tomu dopátrala v akom zákone.

Dík za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Aj konateľ ručí svojim majetkom. Pozri si témy v Obchodné právo, Europske normy, prispievajú tam zväčša právnici.
    S.r.o. prevezme záväzky SZČO iba v prípade že ide o transformáciu SZČO podniku na s.r.o. Nie keď vznikne nová s.r.o. a občan (ktorý je aj zároveň SZčO) je spoločníkom v takejto s.r.o.

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Spoločník ručí do výšky svojho vkladu a spoločnosť celým svojím majetkom. Zivnostnik ruci celym svojim majetkom.

    Zmena zo živnosti na s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.