Zavrieť

Porady

sprostredkovateľka

Prosím Vás, čo si môže dať do oprávnených výdavkoch sprostredkovateľka, ktorá uzatvára poistné zmluvy?
Nemá živnosť. V roku 2005 si totiž dávala telefón, odevy, rôzne darčeky ktoré dáva klientom. Ja by som to radšej dala na paušál, ale nie som si istá ako to je. Robím to 1-krát! Poraďte!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    aňuša Pozri príspevok
    Prosím Vás, čo si môže dať do oprávnených výdavkoch sprostredkovateľka, ktorá uzatvára poistné zmluvy?
    Nemá živnosť. V roku 2005 si totiž dávala telefón, odevy, rôzne darčeky ktoré dáva klientom. Ja by som to radšej dala na paušál, ale nie som si istá ako to je. Robím to 1-krát! Poraďte!!!!!
    Určite sa jej paušálne výdavky viac oplatia. Do výdavkov by som jej určite nedala telefón v plnej výške, určite nie odevy a ani darčeky.

    aňuša je offline (nepripojený) aňuša

    veselá kopa aňuša
    ... a čo s vyplatou provízie za december 2005, ktorá prišla až v januári 2006?

    škôlka je offline (nepripojený) škôlka

    škôlka
    minulý rok mala opravnené výdavky za telefon a pod., ale mne sa to nezdá správne, radšej by som jej to dala na paušal, ale môžem urobiť takúto zmenu?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pýtaš sa , či je možné zmeniť spôsob uplatňovania výdavkov zo skutočných , preukázateľných na paušálne? Ak áno, je to možné.
    Pripomínam povinnosť úpravy základu dane podľa §17 ods.10(8).

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    aňuša zo škôlky a čo keď tá sprostredkovateľka jazdí autom a nabehá toľko km ,že lepšie budú pre ňu skutočné výdavky. Pochopiteľne zaplatená bude DzMV.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Majka evidentne nie, keď si dáva odevy do nákladov....

    aňuša je offline (nepripojený) aňuša

    veselá kopa aňuša
    zaplatenú daň z motorového vozidla nemá, čiže neoplatí sa jej to, ale predchádzajúca osoba, ktorá tej dotyčnej osôbke daňové robila, jej uplatnila skutočné výdavky, tie ktoré som spomínala na začiatku, ale mne sa to nezdá správne, tak radšej by som to riešila paušalnými výdavkami.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Neviem prečo sa Ti to nezdá správne. Veď aj sprostredkovateľ môže mať oprávnené výdavky a niekedy aj oveľa vyššie ako je 40% z príjmov.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    aňuša Pozri príspevok
    zaplatenú daň z motorového vozidla nemá, čiže neoplatí sa jej to, ale predchádzajúca osoba, ktorá tej dotyčnej osôbke daňové robila, jej uplatnila skutočné výdavky, tie ktoré som spomínala na začiatku, ale mne sa to nezdá správne, tak radšej by som to riešila paušalnými výdavkami.
    Ak nemá iné uznateľné výdavky, tak odevy , darčeky tam určite nedávaj.Zrejme lepšie vychádzajú paušálne výdavky, urob jej to tak. Vysvetli jej, že odevy a podobné veci jej daňová kontrola aj tak vyhodí a daň tak či tak bude musieť zaplatiť vyššiu.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Majka evidentne nie, keď si dáva odevy do nákladov....
    Dani sypem si popol na hlavu ja som v rýchlosti nepostrehla čo písala zadávateľka v prvom príspevku,až teraz keď Ty stále píšeš o odevoch čítam spätne všetko a už chápem,prečo sa aňuške takéto výdavky nepáčili. Ja si tiež neúčtujem do výdavkov kostýmik,hoci chcem na stretnutí s klientom vyzerať aspoň trochu k svetu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.