Zavrieť

Porady

Ako na to?!

Dobrý deň prosím Vás o pomoc. Ak by to šlo tak čím skorej Vás prosím o odpoveď!!

Potrebovala by som zistiť údaje k daňovému priznaniu fyzických osôb na samostatne zárobkovo činnú osobu, živnostník - remeselník, kde je 60 % paušál a suma za celý rok príjmu je 190 880,-- Sk. Ako sa dá odrátať príjem za celý rok?! Potrebujem presný postup spôsobu vypočítania základnej dane z príjmu 190 880,-- Sk. Ak by ste mohli mi pomôcť bola by som veľmi rada!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    suzuka je offline (nepripojený) suzuka

    suzuka
    vikuskaa Pozri príspevok
    Dobrý deň prosím Vás o pomoc. Ak by to šlo tak čím skorej Vás prosím o odpoveď!!

    Potrebovala by som zistiť údaje k daňovému priznaniu fyzických osôb na samostatne zárobkovo činnú osobu, živnostník - remeselník, kde je 60 % paušál a suma za celý rok príjmu je 190 880,-- Sk. Ako sa dá odrátať príjem za celý rok?! Potrebujem presný postup spôsobu vypočítania základnej dane z príjmu 190 880,-- Sk. Ak by ste mohli mi pomôcť bola by som veľmi rada!!!
    Neviem sice, ci som uplne porozumela tvojej otazke, lebo neviem co myslis pod odratanim prijmu za cely rok a pod zakladnou danou. Preto moja odpoved bude vychadzat z nasledovneho.
    SZCO remeselnik ma prijem v roku 2006 190880 Sk (skutocne prijate peniaze, nie vyska vystavenych faktur)
    rozhodne sa uplatnit vydavky pausalne vo vyske 60 %

    Postup:
    Prijem ovplyvnujuci zaklad dane: 190880
    vydavky 60%: 190880x60/100= 114528
    Ciastkovy zaklad dane: 190880-114528=76352
    Nezdanitelna cast na danovnika: 90816
    Zaklad dane: 0
    Dan z prijmu FO: 0

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Do výdavkov ešte by som zarátal aj zaplatené poistenie.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    klikni
    http://www.porada.sk/t30813-pausalne...t=pau%B9%E1lne
    a klikni /v prílohe - remeselné činnosti/, lebo keď nie si si istá DP - si si istá , že je remeselná????
    http://www.porada.sk/t42506-obsahova...h-ivnosti.html

    ak si dáš do vyhľadávača "Paušálne" nájdeš to "neuveriteľný" kopec otázok a odpovedí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.