Zavrieť

Porady

vysporiadanie podielu v s.r.o

S.r.o zalozili 4 spolocnici. 1 spolocnik chce s s.r.o vystupit. ZI zaplatil kazdy po 50.000,- Sk ako mam preuctovat tych 50.000 vklad toho 1 spolocnika na tych troch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gido je offline (nepripojený) Gido

    Gido
    Vystúpiť sám nemôže! Môže však previesť svoj obchodný podiel na inú osobu, ktorou môže byť aj spoločník (podľa SZ) a v zmluve o prevode obchodného podielu sa rieši aj jeho splatený vklad spoločníka do ZI - či ho prevedie na preberajúceho, alebo iná forma. Pekný deň! (Vyzerá že aj bude.)

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    Pekny den vsetkym....)))
    prosim vas, ako mam zauctovat, ked jeden spolocnik odkupil od druheho jeho obchodny podiel???

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Vystúpiť sám nemôže! Môže však previesť svoj obchodný podiel na inú osobu, ktorou môže byť aj spoločník (podľa SZ) a v zmluve o prevode obchodného podielu sa rieši aj jeho splatený vklad spoločníka do ZI - či ho prevedie na preberajúceho, alebo iná forma. Pekný deň! (Vyzerá že aj bude.)

    A ako zauctujes ked 1 spolocnik prevedie svoj obchodny podiel /resp. to co vlozil do ZI cca 80000/ na 2 spolocnika?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    striebro1 Pozri príspevok
    Pekny den vsetkym....)))
    prosim vas, ako mam zauctovat, ked jeden spolocnik odkupil od druheho jeho obchodny podiel???
    Nijako. Jedná sa predaj mimo subjekt. Jeden občan predáva niečo inému občanovi.
    V účtovníctve môžeš doplniť analytiku - nový spoločník.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    striebro1 Pozri príspevok
    Pekny den vsetkym....)))
    prosim vas, ako mam zauctovat, ked jeden spolocnik odkupil od druheho jeho obchodny podiel???
    Preúčtovať AE účtu 411.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Vie mi niekto poradiť v mojom pripade ako mam vysporiadat toho 1 spolocnika?

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    To si musia vysporiadat medzi sebou spolocnici. Firma do tohoto procesu nevstupuje. Ty to len na analytike uctu 411 zaznamenas. Konatel musi dat navrh na prislusny sud na zmenu zapisanych udajov o spolocnosti.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Kvietocek Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť v mojom pripade ako mam vysporiadat toho 1 spolocnika?
    Pozri si zmluvu o prevode obchodného podielu.
    Predávajúci aj kupujúci sú FO - občania. Takže v s.r.o. nemáš o čom účtovať.
    Iná situácia by bola, keby jedna alebo aj obidve zmluvné strany boli iné s.r.o. ...

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Mna financna stranka nezaujima ale potrebujem vediet ci to v uctovnictve zachytim a ako.

    Nemam to uctovat takto:
    411/353au ......... to je ten spolocnik ktory sa vysporiadava a
    353au/411.......... napise sa to na spolocnika ktory tam ostal

    hmm???

    vsak nejak ho musim dostat z uctovnictva prec toho 1 spolocnika a akym zapisom?

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    kajab Pozri príspevok
    To si musia vysporiadat medzi sebou spolocnici. Firma do tohoto procesu nevstupuje. Ty to len na analytike uctu 411 zaznamenas. Konatel musi dat navrh na prislusny sud na zmenu zapisanych udajov o spolocnosti.
    Ak má vytvorenú analytiku pre každého spoločníka. Lebo ja som ju zdedila bez analytiky. Iba 411000. Takže asi do účtovníctva nebudem robiť žiaden zápis?

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Betina2 Pozri príspevok
    Ak má vytvorenú analytiku pre každého spoločníka. Lebo ja som ju zdedila bez analytiky. Iba 411000. Takže asi do účtovníctva nebudem robiť žiaden zápis?
    Podľa § 59 Postupov účtovania si povinná účtovať na účte 411 v analytickom členení podľa jednotlivých spoločníkov:

    " (4) Osobitne na analytických účtoch účtu 411- Základné imanie sa vedie
    a) základné imanie vytvorené vkladmi,
    b) základné imanie vytvorené priamo alebo sprostredkovane zo zisku,
    c) u družstiev základné imanie v členení na zapisované a nezapisované do obchodného registra,
    d) podľa jednotlivých spoločníkov a členov družstva, ktorí vložili vklad alebo im bol vklad zvýšený zo zisku. "

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Ja viem, ale tak je to po predchodkyni z 2005, dá sa to napraviť?? Proste vytvorím AU pre každého z nich a zo syntetiky preúčtujem na AU? za každého jeho podiel?

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Betina2 Pozri príspevok
    Ja viem, ale tak je to po predchodkyni z 2005, dá sa to napraviť?? Proste vytvorím AU pre každého z nich a zo syntetiky preúčtujem na AU? za každého jeho podiel?
    Áno, takto to treba opraviť.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ja som to prehnala cez 395. Myslím, že to je tiež správne.
    411A/395
    395/411B

    395-vnútorné zúčtovanie
    Naposledy upravil Lila : 27.03.07 at 09:43

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    takze ak pouzijem aj prvy aj druhy pripad je to spravne???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.