Zavrieť

Porady

Súkromné auto vložené do podnikania

Zdravím Vás. Kto mi vie poradiť. Podnikateľ 28.12.2006 vložil svoje súkromné auto do podnikania. Za rok 2006 nemá zaplatenú cestnú daň. Môže si v takom prípade účtovať odpisy za rok 2006? Jazdy s autom má až za rok 2007. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ú8čtovanie odpisov a nákladov na prepravu nemá žiadny súvis s povinnosťou podať priznanie k DMV a túto daň uhradiť. Na daňovú uznateľnosť to vplyv nemá.

    Druhá vec je, že daňovníka očakáva pokuta 2000.- za oneskorené podanie priznania k DMV + úroky z omeškania z titulu oneskore uhradenej (resp. dodatočne vyrúbenej dane)
    Zvážil by som výhodnosť-nevýhodnosť používania vozidla v r. 2006. Aj jeho zaradenia.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    kalinajova Pozri príspevok
    Zdravím Vás. Kto mi vie poradiť. Podnikateľ 28.12.2006 vložil svoje súkromné auto do podnikania. Za rok 2006 nemá zaplatenú cestnú daň. Môže si v takom prípade účtovať odpisy za rok 2006? Jazdy s autom má až za rok 2007. Ďakujem
    Zaplatená daň z MV nemá vplyv na uplatnenie výdavkov týkajúc sa os.automobilu. Odpis si môžeš uplatniť za splnených podmienok a to , ak os.automobil eviduješ a účtuješ k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia § 22 ods.9 a ak je využívaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov § 22 ods.1.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    renča1 Pozri príspevok
    Zaplatená daň z MV nemá vplyv na uplatnenie výdavkov týkajúc sa os.automobilu. Odpis si môžeš uplatniť za splnených podmienok a to , ak os.automobil eviduješ a účtuješ k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia § 22 ods.9 a ak je využívaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov § 22 ods.1.
    Veď práve! To využívanie sa mi zdá moc krátke na to, aby bolo efektívne uhradiť pokutu z titulu oneskoreného podania priznania k DMV.

    Súkromné auto vložené do podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.