Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

V roku 2005 som podávala DP a výdávky boli uplatňované vo výške 25% z príjmu. V tomto roku mi ostali neuhradené faktúry vo výške 77100,- sk
ktoré mi boli uhradené v roku 2006. Ja som ich ale dala do príjmu roku 2005. Asi zle? Mám podať DDP a zahrnúť ich do DP v roku 2006? v roku 2006 sú tiež paušálne výdavky a predpoklad na rok 2007 tiež paušálne.
Naposledy upravil karpis : 27.03.07 at 05:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    karpis Pozri príspevok
    V roku 2005 som podávala DP a výdávky boli uplatňované vo výške 40% z príjmu. V tomto roku mi ostali neuhradené faktúry vo výške 77100,- sk
    ktoré mi boli uhradené v roku 2006. Ja som ich ale dala do príjmu roku 2005. Asi zle? Mám podať DDP a zahrnúť ich do DP v roku 2006? v roku 2006 sú tiež paušálne výdavky a predpoklad na rok 2007 tiež paušálne.
    Ak aj v roku 2006 ideš na paušálne výdavky /tak ako v roku 2005/ tak do príjmu dávaš iba skutočne prijaté príjmy v danom roku.
    Neuhradené pohľadávky do r. 2005 nepatrili

    Takže DDP za rok 2005, taktiež RZZP za rok 2005 ....a bohužiaľ do SP až od 1.4. 2007 nová "znížená" platba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.