Zavrieť

Porady

prerušená živnosť, predaj podniku

dobry den,
som SZČO uctujuca v JU. K 01.02.2006 doslo k predaju podniku z FO na PO
a k 10.07.2006 som prerusila zivnost do 10.07.2007, od 07/06 som zamestnana na TPP.
Moja otazka: v danovom priznani FO uvediem prijmy a vydaje za 01/06 zo zivnosti , prijem z predaja podniku, vydaje do 10.07.06 ( SP ,ZP )+ prijmy zo zavislej cinnosti. Tam by snad nebol problem. Chcem sa len opytat, co uvediem do vykazov, budu nulove, ak doslo k odpredaniu podniku? Dakujem za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Predaj podniku je podľa ZDP par.17 ods.11.
    Ak ide FO medzi príjmy z podnikania, podľa par.6 ods.5pis.c patrí aj príjem z predaja podniku, alebo jej časti na základe zmluvy uzatvorenej podľa Obch.zákonníka, t.j. vecí práv a iných majetkových hodnôt, kt. patria podnikateľovi a slúžia na prevádzkovanie podniku alebo vzhľadom na jeho povahu, majú tomuto účelu slúžiť.
    Je potrebné uskutočniť úpravu ZD podlľa par. 17 odsek 11.

    Pr. FO predá v roku 2006 podnik na základe zmluvy o predaji podniku.
    KC - 600
    Predmetom zmluvy sú: zásoby tovaru 700 tis., HM-400 tis.
    Kupujúci a predávajúci sa dohodnú, že kupujúci preberá: závazky 100 tis. , uver 400 tis.
    V roku 2006 zahrnie daňovník v JU do ZD rozdiel, o kt. KC zvýšená o závazky, kt. preberá kupujúci, t.j. 1100 tis. Sk (600+500), prevyšuje hodnotu predavaného OM evidovaného v účtovníctve daňovníka, zahrnieme do VOZD podľa par. 19 sumu 500 tis. /ZC majetku + zav. z obch. vzťahov)
    Do ZD sa zahrnie suma 500 tis. Sk
    Z pohľadu DPH: 222/2004 par. 10 ods1

    prerušená živnosť, predaj podniku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.