Zavrieť

Porady

Číslovanie účtov účtovnej osnovy...

Dobrý deň milí poraďáci,
mám po mojej prvej uzávierke a v softe (účtujem PÚ v Pohode) sa mi vytvoril nový účtovný rok 2007 a previedli všetky zostatky účtov na začiatočné stavy, a na tých účtoch na ktorých sa v priebehu roka 2006 neúčtovalo, tie mi soft vyhodil...a moja otázka: tak napr. mám účty 381 001,381 002 a potom až 381 007-012, teda účty 381 003-006 boli vymazané...nepáči sa mi ten neporiadok v číslovaní, je to v poriadku podľa vás?môže to tak ostať?alebo ich môžem prečíslovať?
...môžno laická otázka ale zaujíma ma ako to robíte vy a či to vôbec je dôležité či nie z Vášho skúsenejšieho pohľadu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Predpokladám, že náklady budúcich obodbí boli delené do analytík podľa určitej logickej postupnosti, možno práve podľa vecného obsahu. Ak v r 2006 vytvoríš 381 009 na náklady - nájomné kancelárie, a v r. 2007 ho preúčtuješ na 381 001, asi sa v tom ťažko vyznáš. Ja by som súvahové účty nechala tak a prípadne účtu výsledovky zmenila účtovanie analytiky. Ale ani to by som nerobila zo zvyku. Keď ti vadí, že tam isté analytiky vytvárajú "dieru", proste si ich naplň a budú s nulovými zostatkami.
    Ergo: ja by som nemenila účtovanie analytických účtov.

    Aisha je offline (nepripojený) Aisha

    Aisha
    Ďakujem, hej ja som taký malý puntičkár ale dobre, radšej to nechám tak aj s "dierami" aby však nevznikol chaos...

    Číslovanie účtov účtovnej osnovy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.