Zavrieť

Porady

dočasné vzdanie sa pohľadávky

Zdravím
potrebovala by som súrne pomôcť s jednou záležitosťou s ktorou si neviem rady. Konateľovi - (zahraničná osoba) poradil jeho nemecký daňový poradca možnosť dočasného vzdania sa pohľadávky, s tým, že ked bude firma vo vyššom zisku tak jeho pohľadávka znovu "ožije"
Neviem či sa niečim podobným niekto stretol, ja som sa zaťiaľ s podobnou možnosťou nestretla a neviem si ani ako by som to správne zaúčtovala.
Prosím, ak by vedel niekto poradiť, nech sa mi ozve.
Vopred ďakujem za Váš čas a ochotu

Prikladám preklad z nemčiny, kde sa toto oživenie spomína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    fajnovka Pozri príspevok
    Zdravím
    potrebovala by som súrne pomôcť s jednou záležitosťou s ktorou si neviem rady. Konateľovi - (zahraničná osoba) poradil jeho nemecký daňový poradca možnosť dočasného vzdania sa pohľadávky, s tým, že ked bude firma vo vyššom zisku tak jeho pohľadávka znovu "ožije"
    Neviem či sa niečim podobným niekto stretol, ja som sa zaťiaľ s podobnou možnosťou nestretla a neviem si ani ako by som to správne zaúčtovala.
    Prosím, ak by vedel niekto poradiť, nech sa mi ozve.
    Vopred ďakujem za Váš čas a ochotu

    Prikladám preklad z nemčiny, kde sa toto oživenie spomína
    Ten nemecký daňový poradca pozná naše zákony? Priznám sa, že som sa s tým ešte nestretol. Po úvahe ma napadá riešenie ako záväzok sro voči spoločníkovi preúčtovať z krátkodobých (účt 36xx) na dlhodobé (47x)

    fajnovka je offline (nepripojený) fajnovka

    fajnovka
    Myslím že nepozná, ale tvári sa tak a veľmi sa diví že také niečo nepoznáme a že to vyhovuje európskym štandardom.
    Vdaka za odozvu smith

    dočasné vzdanie sa pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.