Zavrieť

Porady

RZD sa podava na DU, na ktory idu aj Prehlady a Hlasenie?

urobil som zamestnancom RZD, chcem sa opytat, toto tlacivo odovzdavam na tom istom DU, kam podavam stvrtrocne prehlady a koncorocne hlasenie?
dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2
duficek Pozri príspevok
urobil som zamestnancom RZD, chcem sa opytat, toto tlacivo odovzdavam na tom istom DU, kam podavam stvrtrocne prehlady a koncorocne hlasenie?
dakujem
Ročné zúčtovanie dane sa nikam neodovzdáva, zostáva vo firme.

duficek je offline (nepripojený) duficek

duficek
este nespis??? ani ja.
asi mam malu medzeru vo vedomostiach....ale co potom odovzdavam na DU za zamestnancov? (aby si oni nemuseli podavat DP)
myslel som ze odovzdavam to RZD, co mi vytlaci soft + to rocne hlasenie..

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2
duficek Pozri príspevok
este nespis??? ani ja.
asi mam malu medzeru vo vedomostiach....ale co potom odovzdavam na DU za zamestnancov? (aby si oni nemuseli podavat DP)
Nič - Prehľad a Hlásenie je všetko.
RZD predložíš prípadnej daň. kontrole - keď prídu na DZČ.

duficek je offline (nepripojený) duficek

duficek
dakujem za odpoved. to by bol asi trapas keby som im doniesol na DU tlacivo z PC na RZD

takze este na zhrnutie : zamestnanci si DP nepodavaju, ja im urobim RZD (ktore si necham zalozene) a na DU odovzdam Hlasenie
OK?

co je este prosim DZČ?

sta je offline (nepripojený) sta

sta
duficek Pozri príspevok
dakujem za odpoved. to by bol asi trapas keby som im doniesol na DU tlacivo z PC na RZD

takze este na zhrnutie : zamestnanci si DP nepodavaju, ja im urobim RZD (ktore si necham zalozene) a na DU odovzdam Hlasenie
OK?

co je este prosim DZČ?
RZD jeden originál musíš odovzdať aj zamestnancovi a jeden si založíš.

duficek je offline (nepripojený) duficek

duficek
este ma napadlo, ked robim RZD, tak DP typ A za zamestnancov neodovzdavam vsak?

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2
duficek Pozri príspevok
este ma napadlo, ked robim RZD, tak DP typ A za zamestnancov neodovzdavam vsak?
čo máš s tým odovzdávaním?. Vyplníš tlačivo RZD , 1x odovzdáš zamestnancovi a 1x si založíš. Typ A s tým nemá nič spoločné; používa sa len vo vzťahu k DU, teda keď sám zamestnanec podáva .
Pekný večer

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
liba2 Pozri príspevok
čo máš s tým odovzdávaním?. Vyplníš tlačivo RZD , 1x odovzdáš zamestnancovi a 1x si založíš. Typ A s tým nemá nič spoločné; používa sa len vo vzťahu k DU, teda keď sám zamestnanec podáva .
Pekný večer
DP typ A sa použije aj vtedy ak urobíš zamestnancovi RZ a potom ho napadne, že mal aj iné príjmy, nie len zo záv.činnosti. Vtedy mzdárka začne hromžiť, že zbytočne robila.

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2
smith Pozri príspevok
DP typ A sa použije aj vtedy ak urobíš zamestnancovi RZ a potom ho napadne, že mal aj iné príjmy, nie len zo záv.činnosti. Vtedy mzdárka začne hromžiť, že zbytočne robila.
No ale ja žijem v predstave, že v takomto prípade sám zamestnanec podáva na DU. A to už je vzťah zamestnanec-Du a tam je typ A namieste.

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
smith Pozri príspevok
DP typ A sa použije aj vtedy ak urobíš zamestnancovi RZ a potom ho napadne, že mal aj iné príjmy, nie len zo záv.činnosti. Vtedy mzdárka začne hromžiť, že zbytočne robila.
liba2 Pozri príspevok
No ale ja žijem v predstave, že v takomto prípade sám zamestnanec podáva na DU. A to už je vzťah zamestnanec-Du a tam je typ A namieste.
Opravujem svoj príspevok, v tomto prípade ak zamestnenec mal aj iné príjmy ako zo záv.činnosti tak sa podáva typ B. Jedine vtedy podá typ A aj s dokladom o RZ, ak mal aj iného zamestnávateľa, ktorý nebol uvedený v RZ.

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2
smith Pozri príspevok
Opravujem svoj príspevok, v tomto prípade ak zamestnenec mal aj iné príjmy ako zo záv.činnosti tak sa podáva typ B. Jedine vtedy podá typ A aj s dokladom o RZ, ak mal aj iného zamestnávateľa, ktorý nebol uvedený v RZ.
S týmto súhlasím. Ešte som sa chcela spýtať, že kde v DP/A uvedie tie iné príjmy, lebo som tie listy včera pretáčala hore-dolu a vyšlo mi, že musím vyplniť DP/B. No a teraz si mi to potvrdil že je to tak. Na A-čku môže podávať len závislú činnosť.

duficek je offline (nepripojený) duficek

duficek
dakujem Vam
neviem preco, ale neupozornuje ma na nove prispevky v tejto teme, v inych temach mi to slape.

prijemny oddych, hadam nik z vas uz nepojde v pondelok na DU

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.