Zavrieť

Porady

Preddavky z DP B

Ahoj konečne som dobojovala s DP typu B, daň mi vyšla 7673 Sk, ktorú zaplatím do 2.4.2007 a preddavky mi vyšli 19125 Sk. Moja otázka znie preddavky z DP roku2006 mám tiež zaplatiť do 4.2.2007, alebo do 4.2.2007 mám zaplatiť preddakvy za 4.Q2005? Mýli ma to.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    preddavky za rok 2005 som zaplatila ešte v januári 2007, v DP za rok 2006 mi vyšla daň 76500SK čiže v roku 2007 musím tiež platiť preddavky 1. preddavok zaplatím do 30.6.2007 za rok 2007 však? Je to správne?

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Áno. FO-ám začína preddavkové obdobie od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí lehoty na podanie DP za predcháczajúce zdaň. obdobie a končí posledným dňom lehoty na podanie DP v nasledujúcom zdaň. období. (§ 34 ZoDzP).

    ľ.u.b.a. je offline (nepripojený) ľ.u.b.a.

    ľ.u.b.a.
    všetky štyri splátky preddavkov vypočítaných z DP 2005 som uhradila v roku 2006 (do 31.3.06,do 30.6.06,do 30.9.06, do 31.12.06 - tú prvú splátku som uhradila chybne, ale niekto mi poradil, že to musím uhradiť hneď s daňou za rok 2005 - takže sa chcem opýtať - nemusím zaplatiť poslednú splátku do 2.4.07 (keďže vlastne boli všetky uhradené)?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíš zaplatiť.
    To čo si platila v roku 2006, si si odpočítala v DP za rok 2006, takže to máš vysporiadané.
    V roku 2007 platíš preddavky tak, ako tu už bolo uvedené.
    Výnimkou môže byť (ale neuvádzaš), že tie nesprávne predčasné platby si si vykonzultovala na DU a správca dane ti uznal preddavok z decembra, že je to preddavok na I.Q.2007. V takom prípade by si však v DP za rok 2006 si mala odpočítať len tri preddavky.

    ľ.u.b.a. je offline (nepripojený) ľ.u.b.a.

    ľ.u.b.a.
    ďakujem za rýchlu odpoveď, takže aby som to správne pochopila - teraz zaplatím preddavok vo výške 18000 (z DP roku 2005) a do 30.6.07 zaplatím 25000 (z DP roku 2006) - je to OK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.