Zavrieť

Porady

daň.priznanie a preplatok dôchodcu

Dobrý deň, poprosil by som Vás o radu:
Dôchodca zarobil v roku 2006 cca 36000 Sk, z ktorých mu bolo zrazených zrážkovou daňou podľa § 43 nejakých cca 6800 Sk. Žiadne iné príjmy okrem dôchodku nemal a chce využiť to ustanovenie zákona o dani z príjmov, že nemusí podať daň. priznanie (lebo nedosiahol zdaniteľné príjmy vo výške polovice 90 816 Sk), ale podaním daňového priznania mu bude zrazená daň vrátená. Teraz moja otázka: Ako vyplniť daňové priznanie typu A? Na riadku 32 - úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov uvediem sumu 36000 Sk, na riadku 34 a 36 - základ dane tiež 36000 Sk a potom na riadku 45 - daň podľa § 15 zákona uvediem 0? a následne uvediem 0 aj na riadkoch 54 a 56? A potom len na riadku 65 - daňový preplatok uvediem sumu 6800 Sk? Je uvedený postup správny. Vopred veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    eskoes Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosil by som Vás o radu:
    Dôchodca zarobil v roku 2006 cca 36000 Sk, z ktorých mu bolo zrazených zrážkovou daňou podľa § 43 nejakých cca 6800 Sk. Žiadne iné príjmy okrem dôchodku nemal a chce využiť to ustanovenie zákona o dani z príjmov, že nemusí podať daň. priznanie (lebo nedosiahol zdaniteľné príjmy vo výške polovice 90 816 Sk), ale podaním daňového priznania mu bude zrazená daň vrátená. Teraz moja otázka: Ako vyplniť daňové priznanie typu A? Na riadku 32 - úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov uvediem sumu 36000 Sk, na riadku 34 a 36 - základ dane tiež 36000 Sk a potom na riadku 45 - daň podľa § 15 zákona uvediem 0? a následne uvediem 0 aj na riadkoch 54 a 56? A potom len na riadku 65 - daňový preplatok uvediem sumu 6800 Sk? Je uvedený postup správny. Vopred veľmi pekne ďakujem
    Podľa môjho názoru, na r. 45 má byť vypočítaná daň a na r. 54 uvedieš 0. Vyplýva mi to aj z poučenia v DP/A, bod 8. Zaplatenú daň dáš do r. 63 a v r. 65 budeš mať túto daň ako preplatok.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    riadok 32 - úhrn príjmov 32000
    základ dane - 32000
    riadok 45 - vypočítaná daň
    riadok 54 - NULA
    riadok 63 - zrazená daň - 6800
    riadok 65 - preplatok - 6800
    Naposledy upravil Pepa : 31.03.07 at 15:44

    daň.priznanie a preplatok dôchodcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.