Zavrieť

Porady

chybné prijatie tovaru na sklad

som začínajúca účtovníčka a chcela by som sa poradiť. dostala som faktúru od dodávateľa. tú som naúčtovala a tovar som prijala na sklad. medzitým som už vystavila našu faktúru, a daný tovar vyskladnila. žial tá faktúra nebol originál (iba z mailu) a dodávateľ mi teraz poslal na tento tovar dve samostatné faktúry. v programe mi to však nejde zmeniť, resp. neviem to. (účtujem v Money S3) viete mi poradiť ako mám teraz zaúčtovať tie dve "ostré" faktúry? tú pôvodnú mi nejde zmazať, pretože už som ten tovar vyskladnila.
vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Najprv otvor vašu faktúru, kde si predala tovar. Zmaž tento tovar čo si mala vyskladnený a faktúru ulož. Potom prejdi do prijatej faktúry od dodávateľa a už budeš mať vysvietený tento tovar, takže môžeš zmazať ktorý chceš. Potom si nahoď aj tú druhú faktúru od dodávateľa a napokon otvor zase vašu faktúru a vyskladni čo si tam mala predtým. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, ak nie, ozvi sa.

    Katka_M je offline (nepripojený) Katka_M

    Katka_M
    no už som to opravila a ide to!!! straaasne pekne ti dakujem za radu a este by som sa teda spytala na predkontacie. som z nich trocha mimo. na karte zasoby sa ma pyta na predkontaciu pre nakup a predkontaciu pre predaj. mam tam dat obstaranie tovaru 131/321 alebo zaskladnenie tovaru 132/131?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Ja účtujem zásoby spôsobom B, takže do faktúry dám 501,343/321 a v zásobach už neuvádzam pohyby.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Katka_M Pozri príspevok
    no už som to opravila a ide to!!! straaasne pekne ti dakujem za radu a este by som sa teda spytala na predkontacie. som z nich trocha mimo. na karte zasoby sa ma pyta na predkontaciu pre nakup a predkontaciu pre predaj. mam tam dat obstaranie tovaru 131/321 alebo zaskladnenie tovaru 132/131?
    Ak Vám s obstaraním tovaru vznikajú vedľajšie náklady na obstaranie, tak účtujete cez 131. (napr. poistné tovaru, provízie za sprostredkovanie kúpy, prepravu tovaru, Prevzatie na sklad urobíte na základe príjemky v OC) 132/131.
    Ak Vám nevznikajú náklady v súvislosti s obstaraním:131,343/321 Prevzatie na sklad na základ epríjemky 132/131.

    chybné prijatie tovaru na sklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.