Zavrieť

Porady

drobný majetok

Dobrý deň, chcela by som poprosiť , ako mám zaúčtovať nákup notebooku, ktorý si majiteľ zobral na splátky. Stal 21 000 Sk, platba prešla cez faktúru
Orange a aj mesačné splátky budú sťahované cez faktúru. Chcela by som PC
dať priamo do PR ale neviem ako mám postupovať - cez ID ? Poradí mi niekto ?
Ďakujem Hela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    barlova Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť , ako mám zaúčtovať nákup notebooku, ktorý si majiteľ zobral na splátky. Stal 21 000 Sk, platba prešla cez faktúru
    Orange a aj mesačné splátky budú sťahované cez faktúru. Chcela by som PC
    dať priamo do PR ale neviem ako mám postupovať - cez ID ? Poradí mi niekto ?
    Ďakujem Hela
    Tu sa pozri:

    http://www.porada.sk/t49474-nakup-no...ky-odpisy.html

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    barlova Pozri príspevok
    som v JÚ a notebook nie je viac ako 30.000 Sk Ďakujem

    Príspevok 10 ....


    http://www.porada.sk/t43885-pc-od-or...a%E8+spl%E1tky

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    barlova Pozri príspevok
    som v JÚ a notebook nie je viac ako 30.000 Sk Ďakujem
    Potom záväzok zaeviduj vo výške 21.000 (ako si písala cena notebook). Mesačné splátky do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane. A vytvor si kartu operatívnej evidencie drobného majetku

    barlova je offline (nepripojený) barlova

    barlova
    ak som správne pochopila zaplatený preddavok 952,- PR, akontácia 6500,- PR
    suma uhradená pôžičkou spolu s úrokom 21.420,-ostáva ako závazok, ktorý budem splácať a účtovať ako PR ?

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Mám presne ten istý prípad. Nákup počítača cez Orange.
    1. zaplatená záloha 5000 - výdavok neovplyvňujúci základ dane
    2. prevzatie notebooku - zápis do knihy drobného majetku 20.000
    3. fa od Orange 20.000 + hovorné 3.000 - zápis do knihy došlých faktúr, zníženie záväzku o zálohu 5.000, preúčtovanie platby 5.000 do réžie
    4. podpísanie zmluvy o pôžičke na sumu 15.000 + úroky - zápis do evidencie ostatných záväzkov - 15.000
    5. úhrada časti zostatku faktúry Orange -u z pôžičky - nepeňažná operácia - výdavok ovplyvňujúci ZD - 15.000 (úhrada zvyšku počítača)
    6. úhrada zostatku faktúry Orange-u 3.000,- - v hotovosti alebo bezhotovostne - VOZD
    7. splácanie pôžičky - mesačne napr. 1.000 + úrok 100: 1.000 je výdavok neovplyvňujúci ZD - zníženie záväzku v knihe ostatných záväzkov a 100 sú úroky - VOZD

    barlova je offline (nepripojený) barlova

    barlova
    prvú splátku 595,- , ktorá je za január 2007 je vo faktúre za december 2006 a bola aj v decembri 2006 uhradená. Je to výdaj v roku 2007
    Ďakujem

    barlova je offline (nepripojený) barlova

    barlova
    jaja99 Pozri príspevok
    Mám presne ten istý prípad. Nákup počítača cez Orange.
    1. zaplatená záloha 5000 - výdavok neovplyvňujúci základ dane
    2. prevzatie notebooku - zápis do knihy drobného majetku 20.000
    3. fa od Orange 20.000 + hovorné 3.000 - zápis do knihy došlých faktúr, zníženie záväzku o zálohu 5.000, preúčtovanie platby 5.000 do réžie
    4. podpísanie zmluvy o pôžičke na sumu 15.000 + úroky - zápis do evidencie ostatných záväzkov - 15.000
    5. úhrada časti zostatku faktúry Orange -u z pôžičky - nepeňažná operácia - výdavok ovplyvňujúci ZD - 15.000 (úhrada zvyšku počítača)
    6. úhrada zostatku faktúry Orange-u 3.000,- - v hotovosti alebo bezhotovostne - VOZD
    7. splácanie pôžičky - mesačne napr. 1.000 + úrok 100: 1.000 je výdavok neovplyvňujúci ZD - zníženie záväzku v knihe ostatných záväzkov a 100 sú úroky - VOZD

    Tak a teraz už neviem : uhradené pôžičkou 17.463,- nepeňažná operácia do PR, akontácia 6500,- PR, preddavok 952,- PR a mesačné splátky + úrok NZD+PR

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    barlova Pozri príspevok
    Tak a teraz už neviem : uhradené pôžičkou 17.463,- nepeňažná operácia do PR áno v deň podpísania zmluvy o pôžičke zanikne záväzok voči ORANGE a vznikne záväzok voči firme, čo pôžičku poskytla. Zánik záväzku je VOZD a prijatie pôžičky je PNZD , akontácia 6500,- PR áno v deň prevzatia počítača, preddavok 952,- PR ak to bol preddavok na počítač, tak platí to čo pri akonáciia mesačné splátky + úrok NZD+PR áno splátka pôžičky je VNZD a úroky sú VOZD
    ..........................................

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    barlova Pozri príspevok
    prvú splátku 595,- , ktorá je za január 2007 je vo faktúre za december 2006 a bola aj v decembri 2006 uhradená. Je to výdaj v roku 2007
    Ďakujem
    splátka istiny z pôžičky je VNZD
    časť splátky vo výške úrokov je VOZD v čase zaplatenia - rok 2006

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    barlova Pozri príspevok
    Chcela by som PC
    dať priamo do PR ale neviem ako mám postupovať - cez ID ? Poradí mi niekto ?
    Ďakujem Hela
    Neviem či máš vyriešený celý postup účtovania, ale asi áno. PC zaúčtuješ do VOZD cez ID ako nepeňažno uzavierkovú operáciu k 31.12.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Ahojte, prosím do evidencie drobného hmotného majetku zapisujem hodnotu bez DPH tak ako v DIM?? ďakujem
    Naposledy upravil svedia : 04.01.09 at 16:18

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    svedia Pozri príspevok
    Ahojte, prosím do evidencie drobného hmotného majetku zapisujem hodnotu bez DPH tak ako v IM?? ďakujem
    Áno.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Viem, že sa to tu na porade už popísalo ale,,, Ešte riešim či to správne robím... Všetok nákup( ktorý slúži na prev. réžiu) čo sa kúpi a používa sa hneď a má dobu použiteľnosti viac ako jeden rok zaúčtujem do prev. réžie a zapíšem to do knihy Krat.HM. Ďakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    svedia Pozri príspevok
    Viem, že sa to tu na porade už popísalo ale,,, Ešte riešim či to správne robím... Všetok nákup( ktorý slúži na prev. réžiu) čo sa kúpi a používa sa hneď a má dobu použiteľnosti viac ako jeden rok zaúčtujem do prev. réžie a zapíšem to do knihy Krat.HM. Ďakujem
    Viac - menej áno. Ja mám smernicu, v ktorej mám určené, že drobný majetok v OC, napr. nad 1 tis. Sk, evidujem na karte DM...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.