Zavrieť

Porady

nezdaniteľná čiastka na manželku + ostatné

Prosím odkontrolujte mi nasledovný problém:

FO - manželka na rodičovskej dovolenke od 01.01.-30.09.2006 a od 01.10.2006 už zamestnaná (z toho v jedenástom mesiaci 5 dní na PN).

Aká bude nezdaniteľná čiastka na maželku v jeho DP? 33.316,-- Sk ? Je to tak správne? jej príjem bol 57500 Sk - z toho 350 za PN

A ďalší problém mám FO, zaplatila daň z MV a má doklady od nákupu phm, môžem mu tieto zúčtovať v plnej výške, alebo je potrebné spracovať cesťák a phm+náhradu?

a čo poistná udalosť - príjem, je to príjem ovplyvňujúci základ dane? ak má dotyčná osoba hotel, bola spôsobená škoda, priznaná od poisťovne aj vyplatená?
Naposledy upravil dara : 01.04.07 at 17:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    dara Pozri príspevok
    Prosím odkontrolujte mi nasledovný problém:

    FO - manželka na rodičovskej dovolenke od 01.01.-30.09.2006 a od 01.10.2006 už zamestnaná (z toho v jedenástom mesiaci 5 dní na PN).

    Aká bude nezdaniteľná čiastka na maželku v jeho DP? 33.316,-- Sk ? Je to tak správne? jej príjem bol 57500 Sk - z toho 350 za PN - odpoč.položka platná pre rok 2006 je 90816, sk mínus príjmy manželky ..

    A ďalší problém mám FO, zaplatila daň z MV a má doklady od nákupu phm, môžem mu tieto zúčtovať v plnej výške, alebo je potrebné spracovať cesťák a phm+náhradu? Ak má auto zaradené v OM, uplatní si ako VOZD odpisy, PHM, je potrebná kniha jázd. Ak nemá v OM, má narok na náhradu 6.2+PHM, a vtedy si napíše " cesták"

    a čo poistná udalosť - príjem, je to príjem ovplyvňujúci základ dane? ak má dotyčná osoba hotel, bola spôsobená škoda, priznaná od poisťovne aj vyplatená? Príjem od poisťovne je POZD, v členení ostatný príjem. Manká a škody, kt. presahujú prijaté náhrady od poisťovne nie sú daňovým výdavkom.
    Odpoveď tučným .....

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    betka, ďakujem, ale stále mi to nie je jasné.

    Manželka a odpočet 90.816-57500-350= 32.966,-- odpočet?

    Poistná udalosť, nič k tomu nemám, iba údaj na výpise z účtu, že obrdžal peniažky od poisťovne, minulý rok mal zápis od polície aká vznikla v hotel škoda (jednalo sa krádež), nemá žiaden doklad o kúpe, bude teda náhrada od poisťovne v plnej výške POZD?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    prosím Vás môžete mi niekto poradiť k príspevku 6, je to tak správne????? neviem či sa aj príjem z práce neschopnosti započítava do príjmu. Ďakujm

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    dara Pozri príspevok

    a čo poistná udalosť - príjem, je to príjem ovplyvňujúci základ dane? ak má dotyčná osoba hotel, bola spôsobená škoda, priznaná od poisťovne aj vyplatená?
    Príjem z poisťovne POZD, do VOZD si môže dať napr. zostatkovú cenu toho čo bolo zničené.
    Musíš napísať konkrétne o čo ide, či tom bol odpisovaný majetok , alebo ste museli niečo opravovať......

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    dara Pozri príspevok

    A ďalší problém mám FO, zaplatila daň z MV a má doklady od nákupu phm, môžem mu tieto zúčtovať v plnej výške, alebo je potrebné spracovať cesťák a phm+náhradu?
    Auto je v obchodnom majetku?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    dara Pozri príspevok
    Prosím odkontrolujte mi nasledovný problém:

    FO - manželka na rodičovskej dovolenke od 01.01.-30.09.2006 a od 01.10.2006 už zamestnaná (z toho v jedenástom mesiaci 5 dní na PN).

    Aká bude nezdaniteľná čiastka na maželku v jeho DP? 33.316,-- Sk ? Je to tak správne? jej príjem bol 57500 Sk - z toho 350 za PN
    Vidíš a už je "guláš"
    Odpoveď máš v druhej téme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.