Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Ahojte všetci,
viem že tu už padlo kopa otázok okolo paušálnych výdavkov, (študovala som to už) ale rada by som sa ešte spýtala:
Za rok 2006 uplatňujem paušálne výdavky, a mám jednu faktúru-pohľadávku, ktorá bola vystavená dňa 1.1.2007, ale týka sa služieb za 12/06, a v roku 2006 nebola uhradená. Musím ju zahrnúť do riadku 40 DP? Alebo ju tam musím zahrnúť iba v tom prípade, keby som si v roku 2007 chcela zasa uplatňovať paušálne výdavky?
Ak by som v roku 2007 uplatňovala preukázateľné výdavky, nezahrniem ju do roku 2006?
Dííík za odpoveď, moc mi to pomôže.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    vladi Pozri príspevok
    Ahojte všetci,
    viem že tu už padlo kopa otázok okolo paušálnych výdavkov, (študovala som to už) ale rada by som sa ešte spýtala:
    Za rok 2006 uplatňujem paušálne výdavky, a mám jednu faktúru-pohľadávku, ktorá bola vystavená dňa 1.1.2007, ale týka sa služieb za 12/06, a v roku 2006 nebola uhradená. Musím ju zahrnúť do riadku 40 DP? Alebo ju tam musím zahrnúť iba v tom prípade, keby som si v roku 2007 chcela zasa uplatňovať paušálne výdavky?
    Ak by som v roku 2007 uplatňovala preukázateľné výdavky, nezahrniem ju do roku 2006?
    Dííík za odpoveď, moc mi to pomôže.
    Ak tento rok uplatňuješ paušálne výdavky, tak fa do DP nedávaš, len ak by si v roku 2007 prešla na skutočné výdavky, tak musíš urobiť za rok 2006 DDP a zahrnúť tam už spomenutú fa.

    vladi je offline (nepripojený) vladi

    vladi
    ďakujem veľmi pekne za odpoveď .Ako vidím tak ja som si to vysvetľovala úplne opačne. Dík za usmernenie.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    vladi Pozri príspevok
    Ahojte všetci,
    viem že tu už padlo kopa otázok okolo paušálnych výdavkov, (študovala som to už) ale rada by som sa ešte spýtala:
    Za rok 2006 uplatňujem paušálne výdavky, a mám jednu faktúru-pohľadávku, ktorá bola vystavená dňa 1.1.2007, ale týka sa služieb za 12/06, a v roku 2006 nebola uhradená. Musím ju zahrnúť do riadku 40 DP? Alebo ju tam musím zahrnúť iba v tom prípade, keby som si v roku 2007 chcela zasa uplatňovať paušálne výdavky práveže vtedy, keby si chcela "preskočiť" na účto?
    Ak by som v roku 2007 uplatňovala preukázateľné výdavky, nezahrniem ju do roku 2006 keď stále pokračuješ v rovnakom uplatňovaní výdavkov - čiže ideš stále na paušálne výdavky, tak zdaňuješ v danom roku iba to čo si skutočne prijala?
    Dííík za odpoveď, moc mi to pomôže.
    .. v texte

    vladi je offline (nepripojený) vladi

    vladi
    Mňa pomýlilo to, že ja som vlastne v roku 2006 prešla na paušálne výdavky. K 31.12.2005, som ale nemala žiadne pohľadávky, záväzky, ani zásoby. Myslím že teraz by som to už mala mať hádam OK.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ak si nemala v roku 2005 žiadne pohľadávky a záväzky, tak si ani nemusela upravovať ZD.
    Takže v takomto prípade môžeš v pohode preskočiť na paušálne výdavky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.