Zavrieť

Porady

Zaokrúhlovanie

Chcel by som sa spýtať, že ak mám vystaviť faktúru za službu na 20,75 x 546,90 Sk = zapíšem 11.348,17 Sk alebo možem hneď zaokrúhliť základ dane na 11.348,20 Sk a DPH tiež zaokrúhlim na celé desaťhaliere ? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Základ dane sa nemusí zaokrúhľovať, matematicky sa zaokrúhľuje DPH.
    t.j. do 0.05 nadol a od 0.05 nahor.
    Naposledy upravil betka : 01.04.07 at 17:57

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    arpad Pozri príspevok
    Chcel by som sa spýtať, že ak mám vystaviť faktúru za službu na 20,75 x 546,90 Sk = zapíšem 11.348,17 Sk alebo možem hneď zaokrúhliť základ dane na 11.348,20 Sk a DPH tiež zaokrúhlim na celé desaťhaliere ? ďakujem.
    Nevylučuje to však možnosť zaokrúhliť aj základ dane. Tak ako chcete ... a obchodný partner bude akceptovať. A nepredpokladám, že by neakceptoval.
    U DPH platí povinnosť zaokrúhlenia, nie možnosť. Tak ako uvádza "betka".

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ale ako som sa docitala tu na porade tak na doklade nemusi byt zaokruhlena DPH, ale az v dan. priznani. Ci sa mylim? Mam niekolko takych doslych faktur kde DPH nie je zakruhlene.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.