Zavrieť

Porady

aký dátum na výkazy

živnostník ukončil živnosť k 19.5.2006, teraz mi doniesol papiere, aby som mu spravila DP
na výkazoch majú byť dátumy k 19.5.2006 alebo tam môžem dať aj 31.12.2006?
Naposledy upravil bursis : 02.04.07 at 05:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bursis Pozri príspevok
    živnostník ukončil živnosť k 19.5.2006, teraz mi doniesol papiere, aby som mu spravila DP
    na výkazoch majú byť dátumy k 19.5.2006 alebo tam môžem dať aj 31.12.2006?
    19.05.2006

    bursis je offline (nepripojený) bursis

    bursis
    vo výkazoch za 2005 má záväzky za cca 23.000,- ale v papieroch, čo mi doniesol, nemá žiadne doklady o ich zaplatení. môžem tie výkazy spraviť tak, že k ukončeniu živnosti má stále nejaké záväzky a aj niečo v pokladni? Dík za odpoveď.
    Naposledy upravil bursis : 02.04.07 at 05:05

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    bursis Pozri príspevok
    vo výkazoch za 2005 má záväzky za cca 23.000,- ale v papieroch, čo mi doniesol, nemá žiadne doklady o ich zaplatení. môžem tie výkazy spraviť tak, že k ukončeniu živnosti má stále nejaké záväzky a aj niečo v pokladni? Dík za odpoveď.
    §17 Zákona o DzP:
    (8) Základ dane v zdaňovacom období, v ktorom dochádza k zrušeniu daňovníka s likvidáciou (§ 41 ods. 3) alebo v ktorom bol na daňovníka vyhlásený konkurz (§ 41 ods. 5), alebo v ktorom dochádza k skončeniu podnikania daňovníka (§ 6) alebo k skončeniu inej samostatnej zárobkovej činnosti, alebo prenájmu (§ 6), upraví daňovník, ktorý
    (účinnosť od 1. januára 2007)
    a) účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11, o cenu nespotrebovaných zásob, zostatky vytvorených rezerv na lesnú pestovnú činnosť a opravných položiek k nadobudnutému majetku, výšku záväzkov, ktorých úhrada sa považuje za daňový výdavok podľa § 19, a výšku pohľadávok s výnimkou pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) a i) a o pomernú výšku nájomného vrátane finančného prenájmu, ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie alebo jeho časť; pri ďalšom predaji nespotrebovaných zásob sa zahrnie do základu dane iba rozdiel, o ktorý prevyšuje cena, za ktorú boli nespotrebované zásoby predané, cenu nespotrebovaných zásob už zahrnutých do základu dane,

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ja by som dala dárum k 31.12.2006, a tam kde treba vyplniť obdobie od 01.2006 do 05.2006.

    aký dátum na výkazy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.