Zavrieť

Porady

vystavenie faktúry

Dobrý deň, prosím vás sme dopravná firma. Vystavujeme faktúry kde dátum zdaniteľného plnenia je rovnaký ako dátum vystavenia. V popise máme že doprava bola ukončená dňa ( napr. 2.3. a vystavujem fa 5.3., dátum zdaniteľného plnenia nemením a nechávam 5.3.) Volali mi dnes z firmy pre ktorú prepravu robíme, že to máme zle. Prosím vás o stanovisko. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kira Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás sme dopravná firma. Vystavujeme faktúry kde dátum zdaniteľného plnenia je rovnaký ako dátum vystavenia. V popise máme že doprava bola ukončená dňa ( napr. 2.3. a vystavujem fa 5.3., dátum zdaniteľného plnenia nemením a nechávam 5.3.) Volali mi dnes z firmy pre ktorú prepravu robíme, že to máme zle. Prosím vás o stanovisko. Ďakujem
    Správne je: dátum dodania 2.3.-kedy bola skutočne služba uskutočnená, vystavenia 2.3.,alebo aj 5.3.

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    musí byť dátum vystavenia 5.3. a prepísať dátum dodania 2.3. Pri kontrole to bude na pokutu?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    kira Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás sme dopravná firma.
    Doprava vlastnou autodopravou ... dátum dodania napr. deň ukončenia prepravy.
    Doprava obstaraná u iného dopravcu ... dátum dodania = deň vystavenia fakttúry (komisionársky vzťah).

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Iný dopravca nám prihrá prepravu na základe prepravnej zmluvy. Ja sa z toho už neviem vymotať. Oni sú dopravná firma a keďže nestíhajú objednajú si prepravu u nás.

    Doprava vlastnou autodopravou ... dátum dodania napr. deň ukončenia prepravy.
    Doprava obstaraná u iného dopravcu ... dátum dodania = deň vystavenia fakttúry (komisionársky vzťah).

    Ja som sa držala druhej alternatívy. Takto sme vystavovali faktúry aj v inej doprave a teraz mi volajú že to máme zle.

    Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

    Lucka F.
    Ahoj...chcela by som Vas poprosit o radu - VEEELMI SUUUURNE. V januari 2007 sme dostali vela dobropisov. Dan na vystupe bola vo vyske cca 85000. Dan na vstupe (nakolko bola z dobropisov) bola vo vyske -32000. Takze sme mali na DU uhradit 117000, od toho sme odratali nadmerny odpocet za 12/06. Sumu -32000 som uviedla na riadky 14,18,22 minusom. Na riadok 29 som dala celu sumu 117000 a na riadok 32 sumu ponizenu o odpocitany nadmerny odpocet. Ibaze danovy urad ma vyzval na opravu. Pomoooooc...ako som to mala vypisat?

    Dakujem..

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    kira Pozri príspevok
    ...Doprava vlastnou autodopravou ... dátum dodania napr. deň ukončenia prepravy.
    Doprava obstaraná u iného dopravcu ... dátum dodania = deň vystavenia fakttúry (komisionársky vzťah).

    Ja som sa držala druhej alternatívy. Takto sme vystavovali faktúry aj v inej doprave a teraz mi volajú že to máme zle.
    Druhá alternatíva by platila pre prípad, keby Vám fakturoval dopravu podnikateľ (firma), u ktorého ste si ju objednali a Vy na ďalšiu firmu ... vtedy je správny deň dodania totožný s dátumom vystavenia faktúry. Vtedy ste "medzičlánkom" - sprostredkovateľom, obstarávateľom prepravy.

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Ďakujem vám za usmernenie a poprosím vás ktorého § sa mám držať? A z praxe neviete mi povedať, či to je na pokutu?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    kira Pozri príspevok
    Ďakujem vám za usmernenie a poprosím vás ktorého § sa mám držať?
    § 9 ods. 4 a následne § 19 ods. 6 ZDPH.

    kira Pozri príspevok
    A z praxe neviete mi povedať, či to je na pokutu?
    Ak došlo k posunom pri posúdení dňa vzniku daňovej povinnosti, možno tak predpokladať. Možnosť však nie je nevyhnutnosť ... Záleží od okolností, rozsahu ... atď. ... a aj na subjektívnom posúdení veci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.