Zavrieť

Porady

spravcovske sluzby

ahoj poradaci,
mam jeden problem s ktorym sa sa zatial nikdy nestretla...
s.r.o. uzatvorila zmluvu o spravcovstve s vlastnikom bytu, v nej sa stanovilo ze bude za vlastnika robit spravu bytu. Vlastnik bytu ma najomnu zmluvu s tretou osobou. Tato tretia osoba bude platit najomne na ucet s.r.o. a ta po odpocitani svojej odmeny a nakladov za dany mesiac "preposle" tuto čistu platbu vlastnikovi bytu.
Moja otazka znie, ako sa bude uctovat, ked vo fakturach nebude figurovat s.r.o. ktora vykonava spravu ale vlastnik bytu? A nie je to problem ze s.r.o. bude prijimat platbu a posielat dalej vlastnikovi....?
Prosim o akykolvek odkaz na literaturu pripadne za vase skusenosti.
Dakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Vlastník nerobí správu bytu.

    Pokiaľ je predmetný byt v činžiaku, tak správu všetkých bytov robí buď SVB alebo správca bytov. Je daná s.r.o. správcom všetkých bytov v danom činžiaku?

    Podľa mňa to postavili uplne blbo (ale zrejme závisí od personálneho spojenia s.r.o. a FO). Ale - platiť za služby má len a len vlastník bytu (či ho už ďalej prenajíma alebo nie, je jeho problém). Tzn. že je potrebné donútiť vlastníka, nech si on prijíma peniaze od nájomcu a on platí tie služby, ktoré mu správca bytu predpísal.

    BTW: prečo by mal správca vedieť, koľko vlastník zarába na vlastníctve bytu???

    P.S. Účtovala by som to cez pohľadávky a záväzky, do výnosov by som dala len to, čo sa ma týka:
    pohľadávka voči vlastníkovi ........311 / 60*
    príjem peňazí:......................... 221 / 379
    "započítanie" pohľadávky ......... 379 / 311
    "odovzdanie" peňazí majiteľovi.... 379 / 221

    Ale prečo si to komplikovať??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.