Zavrieť

Porady

Príjem z Rakúska

Môj podnikateľ má živnosť v SR, z ktorej má zdaniteľné príjmy. Zároveň poskytuje svoje služby aj v Rakúsku, ktoré fakturuje rakúskemu odberateľovi, ktorý mu poukazuje úhrady na bankový účet zriadený v rakúskej banke.
Postupujem správne, ak príjmy z Rakúska po prepočítaní na SK zaraďujem do príjmov zo živnosti? Kam zaradím úrok z účtu pripísaný v rakúskej banke? Čo s daňou z úroku, ktorá bola zrazená z úroku v rakúskej banke?

Pokiaľ viete niekto rýchlo odpovedať, vďaka !!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vianocka Pozri príspevok
    Môj podnikateľ má živnosť v SR, z ktorej má zdaniteľné príjmy. Zároveň poskytuje svoje služby aj v Rakúsku, ktoré fakturuje rakúskemu odberateľovi, ktorý mu poukazuje úhrady na bankový účet zriadený v rakúskej banke.
    Postupujem správne, ak príjmy z Rakúska po prepočítaní na SK zaraďujem do príjmov zo živnosti? Kam zaradím úrok z účtu pripísaný v rakúskej banke? Čo s daňou z úroku, ktorá bola zrazená z úroku v rakúskej banke?

    Pokiaľ viete niekto rýchlo odpovedať, vďaka !!!!!!!!!!!!!
    Tie príjmy správne zaraďuješ, ako príjem z podnikania podľa §6. Úrok z účtu v rakúskej banke bude tiež príjem podľa §6. Ale čo s daňou zrazenou rakúskou bankou to neviem.

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Dík, že si zareagoval.
    Nemyslíš, že by som ten úrok z rakúskej banky mohla dať do r. 88 a daň zaplatenú v zahraničí do r. 89 DP FO?
    Nakoľko s Rakúskom je zápočet dane, mohla by daň z úroku započítať s daňovou povinnosťou, ktorá mi vyjde z podnikania?
    Myslíš, že by to bola veľká chyba?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vianocka Pozri príspevok
    Dík, že si zareagoval.
    Nemyslíš, že by som ten úrok z rakúskej banky mohla dať do r. 88 a daň zaplatenú v zahraničí do r. 89 DP FO?
    Nakoľko s Rakúskom je zápočet dane, mohla by daň z úroku započítať s daňovou povinnosťou, ktorá mi vyjde z podnikania?
    Myslíš, že by to bola veľká chyba?
    Po prečítaní poučenia k DP typu B by to aj mohlo byť.

    -Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

    -Dana-
    Vianocka Pozri príspevok
    Dík, že si zareagoval.
    Nemyslíš, že by som ten úrok z rakúskej banky mohla dať do r. 88 a daň zaplatenú v zahraničí do r. 89 DP FO?
    Nakoľko s Rakúskom je zápočet dane, mohla by daň z úroku započítať s daňovou povinnosťou, ktorá mi vyjde z podnikania?
    Myslíš, že by to bola veľká chyba?
    Naozaj s Rakúskom máme zápočet dane? V Rakúsku je 20%-ná daň, tam platí metóda vyňatia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.