Zavrieť

Porady

leasing

kupili sme auto na leasing, učtujeme v PU. Mame faktúru na celkovú sumu vozidla a ja neviem ako mam vlastne začať učtovať tento leasing. Ta faktura je na 300.000,- - uhradena zaloha. Mam o tejto faktúre niekde účtovať alebo mam len naučtovať zalohu na 314 a potom cez interne doklady jednotlivé splátky?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Damián Pozri príspevok
    kupili sme auto na leasing, učtujeme v PU. Mame faktúru na celkovú sumu vozidla a ja neviem ako mam vlastne začať učtovať tento leasing. Ta faktura je na 300.000,- - uhradena zaloha. Mam o tejto faktúre niekde účtovať alebo mam len naučtovať zalohu na 314 a potom cez interne doklady jednotlivé splátky?

    Ďakujem
    O lízingu je tu toho habadej, skús ho dať do vyhľadávača a príspevky sa ukážu.

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Ahoj, ja účtujem zaplatenú zálohu do FZ, došlú Fa od predajcu zaúčtujem sumu zálohy 042/474, natiahnem zaplatenú FZ 474/314. Na ID zvyšné obstanie = 1. zvýšenú splátku 042/474. Zaradenie cena auta (na zmluve) 022/042 + odkupná cena (na zmluve) 022/042.
    Splátky podľa splátkového kalendára HP 568/474, úroky 562/474 , anuitná časť 474/474 al. bez zaúčtovania. Pokiaľ je auto úžitkové, účtujem o DPH. Úhrada splátky 474/221.

    zdeník je offline (nepripojený) zdeník

    zdeník
    tu sa chcem spýtať, ako zaúčtujem tú odkupnú cenu auta ( alebo poplatok za prevod vlastníctva), na ktoré mi príde podľa mňa o 4 roky nejaký doklad s DPH keď to zaplatím. Teraz to dám podľa leasingovej zmluvy na obstaranie, čiže 042/??? (474?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.