Zavrieť

Porady

DPH a materiál na súkromné použitie

Ahojte, Som platcom DPH a kúpil som zo zahraničia (CZ) tovar - pneumatiky, ale časť z nich je na služobné auto a časť na moje súkromné. Je správny postup, keď tie súkromné si akože sám sebe predám.....vystavým faktúru v nákupnej cene + DPH na svoju adresu , lebo faktúra z CZ je vystavená spolu na moje obchodné meno a bude evidovaná aj v záväzkoch a aj prehľadoch k DPH. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ano zdaniteľným plnením je aj osobná spotreba...par. 9 ods 3 to jest treba odviesť DPH z ceny za ktoru ste to nakúpili...

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    orazel Pozri príspevok
    Ahojte, Som platcom DPH a kúpil som zo zahraničia (CZ) tovar - pneumatiky, ale časť z nich je na služobné auto a časť na moje súkromné. Je správny postup, keď tie súkromné si akože sám sebe predám.....vystavým faktúru v nákupnej cene + DPH na svoju adresu , lebo faktúra z CZ je vystavená spolu na moje obchodné meno a bude evidovaná aj v záväzkoch a aj prehľadoch k DPH. Dakujem

    Nevystavujete fa. Nemôžete faktúrovať sám sebe. Vyhotovte doklad o súkromnom použití materiálu, napr. výdajku zo skladu, a na základe tohoto dokladu odveďte DPH.

    DPH a materiál na súkromné použitie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.