Zavrieť

Porady

Faktúry na splátkový predaj

Ahojte všetci,
viete mi prosím niektoporadiť, ako je to s vystavovaním faktúr na (za) splátkový predaj. Ako firma ponúkame našim zákazníkom formu nákupu na splátky a v súčasnosti používame tento systém:
1) Zákazník zaplatí zálohu za tovar (akontáciu) - potvrdenie o zaplatení je blok z RP, blok je však kvôli párovaniu dokladov vystavený na splátkovú spoločnosť. Údaje o zákazníkovi - meno a priezvisko + číslo zmluvy idú do popisu vystaveného dokladu. Blok je odovzdaný zákazníkovi.
2) Zostatková hodnota tovaru sa fakturuje na splátkovú spoločnosť kvôli párovaniu s prijatou zálohou a následne aj očakávanou platbou za tovar od splátkovej spoločnosti. Údaje o zákazníkovi - meno a priezvisko + číslo zmluvy idú do popisu vystaveného dokladu. Faktúra za tovar je dodaná do splátkovej spoločnosti, zákazníkovi sa neodovzdáva.
3) Doklady pre zákazníka: potvrdenie o zaplatení zálohy - blok z RP a splátková zmluva.

Môže to tak zostať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    My faktúry na splátkový predaj vystavujeme nasledovne :
    Celú sumu faktúry vystavujeme na meno zákazníka, pričom na faktúru uvedieme číslo zmluvy na splátky.
    Na akontáciu vystavujeme príjmový doklad ( nejde cez RP ) ako čiastočnú úhradu faktúry na meno zákazníka s číslom fakúry.
    Do splátkovej spoločnosti odošleme zmluvu aj s faktúrou a splátková spoločnosť nám zostatkovú cenu preplatí pod variabilným symbolom faktúry.
    Zákazník dostane : faktúru, zmluvu na splátky, príjmový blok na akontáciu.

    slezka456 je offline (nepripojený) slezka456

    slezka456
    Dobrý večer všetkým poraďakom,
    potrebovala by som pomôcť ohľadom zaúčtovania..... konkrétne ide o predajňu s elektronikou. Keď predám zákazníkovi tovar, mne uhradí akontáciu a zvyšnú sumu mi poukáže na účet splátková spoločnosť. Poraďte mi prosím ako toto zaúčtujem? A tiež rozmýšľam či mu mám vystaviť doklad z RP na celú sumu alebo iba na tú akontáciu ? Prosím ak ma niekto skúsenosti ........ prosím o radu ako to vlastne robiť a účtovať. Všetkým Vám za akékoľvek odpovede a rady ďakujem.

    Faktúry na splátkový predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.