Zavrieť

Porady

Zálohova faktura - neplatca DPH

Zdravim všetkych a prosím o pomoc s takymto problemom.
Na zaklade cenovej ponuky nam odberateľ zaplatil na ucet zalohovu platbu za dodávku počitačov a skladoveho systemu. Vystavili sme mu fakturu na prijatu zalohovu platbu. V tom čase ešte odberateľ nebol platcom DPH. O mesiac sme dodavku zrealizovali, ale odberateľ sa medzi tým už stal platcom. Ako to mám teraz vyfakturovať ? Sme platcom DPH.
Ďakujem za pomoc, lebo v tom mam trošku chaos.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    viktorm Pozri príspevok
    Zdravim všetkych a prosím o pomoc s takymto problemom.
    Na zaklade cenovej ponuky nam odberateľ zaplatil na ucet zalohovu platbu za dodávku počitačov a skladoveho systemu. Vystavili sme mu fakturu na prijatu zalohovu platbu. V tom čase ešte odberateľ nebol platcom DPH. O mesiac sme dodavku zrealizovali, ale odberateľ sa medzi tým už stal platcom. Ako to mám teraz vyfakturovať ? Sme platcom DPH.
    Ďakujem za pomoc, lebo v tom mam trošku chaos.
    Dňom prijatia platby na účet u teba nastalo plnenie,preto si mal povinnosť vystaviť daňový doklad na zálohu. Po realizácii a dodaní vystaviť vyúčtovaciu faktúru v ktorej zohladníš už skôr vystavenú zálohovú fa.

    Prikl. ZD DPH
    Záloha 84.033,60 15.966,40

    Vyúčtovanie 200.000 38.000
    Odpocet zál. -84.033,60 -15.966,40

    K úhrade 115.966,40 22.033,60 = 138.000,-

    To,že odberateľ medzičasom sa stal platiteľom dph nemá vplyv na tvoju fakturáciu.

    anaka je offline (nepripojený) anaka

    anaka
    Zdravím, chcela by som poprosiť o odpoveď.
    Neplatca DPH, keď vystaví zálohovú faktúru. Dokedy musí vystaviť faktúru daňový doklad? Podľa už uvedených príspevkov sa neriadi podľa zákona o DPH, ale potom podľa akého zákona postupuje? (dani z príjmov? - aký paragraf to je?)
    Prosím odpovedzte mi súrne to potrebujem.

    Zálohova faktura - neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.