Zavrieť

Porady

DPH EU - samozdanenie

Prosim poradte mi: uctujem v programe Pohoda Stormware.
Potrebujem zauctovat fakturu z Ciech. Faktura je bez DPH, na fakture je napisane, ze prijemca (ja) si ma zdanit fakturu.
Myslim si, ze by som tu fakturu mala samozdanit a aj si odpocitat to iste DPH, takze na vyslednej sume DPH to nebude mat vplyv. Spravne?
V ktorych riadkoch v priznani DPH sa maju objavit prislusne cisla? v Riadku 4 a 16? Alebo este niekde inde?
Napr. mam fakturu na 10000 CZK, kurz 1,2
v riadku 4 bude cislo 12000 a v riadku 16 cislo 2280. A kde sa mi to vlastne odpocita a pripocita?
A ako to zauctovat v Pohode? Aky typ plnenia DPH to je?
Som z toho jelen (alebo jelenica).
Prosim, prosim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macusita je offline (nepripojený) macusita

    macusita
    Nie je uvedené o akú faktúru ide - ak je to tovar, ktorý sa ďalej používa na podnikanie, ide o samozdanenie - uvedené na riadku DP 04 a násl. 02 (tam si to zdaníš) a v riadku 16 je uvedený v rovnakej výške odpočet DPH, ide o daň z nadobudnutých tovarov z iného členského štátu.
    ide o nakup sluzieb, oprava pristrojov. A dalsia faktura je nakup materialu.
    Dakujem za odpoved.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    V DP DPH sa uvádzajú tie plnenia, kt. miestom dodania je tuzemsko.
    Pri materiáli uvádzate v riadkoch 0, 03 zdaniteľné obchody v sume 12 000, Sk (Vám v riadku DPH sa Vám prejaví suma 2280, Sk)
    riadok 16 - daň z nadob. tovarov z iných ČŠ - 2280, Sk
    Vplyv na ŠR nula

    Nerobím s pohodou, ale pozrite si kody aké tam máte v súvislosti so samozdanením (ja robím v inom programe a mám pod kódom 123-daň na vstupe podľa par.49odsek2/c - urobí mi program samozdanenie. Ešte pri evidencii FA do došlých FA sa Vás program môže pýtať či ide o Fa: tuzemsku EU, zahraničné, JCD...

    bebatka je offline (nepripojený) bebatka

    bebatka
    ahoj. v pohode sa samozdanenie robi takto: nahras si prijatu fakturu. potom v polozke ZAZNAM kliknes na VYMERAT DPH EU. to ti automaticky vytvori dva interne doklady s vazbou na danu fakturu. na jednom z dokladov si daj clenenie DPH: DDnadEU a na druhom PDnadEU. To, aby ti pri samovymerani DPH automaticky hodilo tieto clenenia sa da nastavit niekde v nastaveniach. nepamatam presne, ale urcite to tam najdes. papa

    DPH EU - samozdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.