Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH - kedy podávať

Dobrý večer, asi to tu už bolo zodpovedané, niečo som si našla na porade. Ale chcela by som to mať nejako komplexne. Budem to za 1.Q robiť prvýkrát. Chcem sa opýtať, či sa má súhrnný výkaz podávať iba v prípade, že firma faktúrovala firme, ktorá je registrovaná pre DPH v inom členskom štáte tovar alebo je to aj v prípade nákupu tovaru od firmy registrovanej v inej ČK?
Ďakujem veľmi pekne vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Freddy je offline (nepripojený) Freddy

    Freddy
    Lekon Pozri príspevok
    Dobrý večer, asi to tu už bolo zodpovedané, niečo som si našla na porade. Ale chcela by som to mať nejako komplexne. Budem to za 1.Q robiť prvýkrát. Chcem sa opýtať, či sa má súhrnný výkaz podávať iba v prípade, že firma faktúrovala firme, ktorá je registrovaná pre DPH v inom členskom štáte tovar alebo je to aj v prípade nákupu tovaru od firmy registrovanej v inej ČK?
    Ďakujem veľmi pekne vopred za odpoveď.
    Pekny vecer,

    suhrnny vykaz podavas, len ak v priebehu stvrtroka ste fakturovali do zahranicia odberatelom registrovanym v inom clenskom state. Ak ste nakupovali od zahranicneho dodavatela, neuvadzas tieto udaje v suhrnnom vykaze a ani nemas povinnost podavat suhrnny vykaz, pokial ako som uz hore pisal, nefakturovali ste do clenskych statov...

    Súhrnný výkaz DPH - kedy podávať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.