Zavrieť

Porady

leasingove splatky z osobneho uctu

Chel by som pozastavit zivnost, a mam nasledujuci problem: kupil som si auto na leasing na zivnost, a teraz splacam mesacne splatky - z podnikatelskeho uctu. Podnikatelsky ucet by som chcel zrusit kedze mesacne mi to stoji 200 Sk, a su to pre mna zbytocne vyhodene peniaze, kedze ten ucet nepotrebujem. Mozem mesacne leasingove splatky platit z osobneho uctu pocas doby, kym mam pozastavenu podnikatelsku cinnost?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    áno môžeš. Leasing.spoločnosti by som oznámila zmenu účtu, z ktorého sa budú platiť leasing.splátky.

    tchsabee je offline (nepripojený) tchsabee

    tchsabee
    a nenarobi mi to potom problemy v uctovnictve, ked znova nastartujem zivnost? Nebudem to musiet potom dokladovat ze som platil splatky z ineho uctu?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Leasingové splátky nie sú daňovým výdavkom - vyhľadaj si tzv. "nový leasing" cez vyhľadávanie, resp. rozšírené vyhľadávanie.
    Po opätovnej aktivácii leasingu prenesieš splácanie na nový živn. účet a život pôjde ďalej.


    PS: nebude potrebné dokladovanie. Žiadne účt. problémy nevzniknú.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Všetko závisi od kedy do kedy bude pozastavená živnosť. Ak ti vznikne povinnosť dokladovať splátky do účtovníctva, tak ich budeš účtovať a dokladovať cez interné doklady s priloženými kópiami súkrom.účtu.
    Naposledy upravil renča1 : 19.04.07 at 08:33

    tchsabee je offline (nepripojený) tchsabee

    tchsabee
    Zivnost by som chel pozastavit tak do zaciatku buduceho roka. Medzitym skonci aj leasing auta.

    leasingove splatky z osobneho uctu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.