Zavrieť

Porady

zdanenie daru

Pekný deň,
chcela som získať informáciu ako treba zdaniť dar. Keď ja ho dám na 543/211 v účtovníctve s.r.o a podarujem ho zamestnancovi inej firmy za to že sa zučastnil súťaže a predal najviac našich výrobkov tak si on musí dar zdaniť. Prosím o urýchlenú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    tri príspevky nižšie je to napísané...dar fyzickej osobe nie je predmetom dane nemusí nič daniť...pre vás je to nedaňový výdavok a ste povinná odviesť dph v prípade že ste si ho uplatnili na vstupe

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    Celu hodnotu daru som účtovala na 042/221 a po odovzdaní na 543/042 aj s DPH takze som si DPH neuplatnila na vstupe a teda nemusím ani na vystupe. Je môj postup správny alebo nie prosím opravte ma ak sa mylim. A poprosím ešte ten § že dar FO nie je predmetom dane FO. Ďakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    paragraf 3 ods 2 pism a).........a pokiaľ ste si neuplatnili DPH na vstupe tak na výstupe si tiež neuplatňujete...ale len v takom prípade ak ste nemali nárok na uplatnenie DPH ak ste si ho neuplatnili z dôvodu vašej chyby na také veci sa podľa mňa ohľad neberie...

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    Prosím to uplatnenie dph ma byť takto:
    042+343/221 a pri odovzdaní daru 543/042+343 tak to mam zaúčtovať aby to bolo správne a nie je to jedno ved som to mohla hned dat v celkovej sume aj s DPH na 042 nie? Zase sa mylim a preco by som si mala pri televizore, ktory viem ze bude pouzity ako dar do sútaže uplatnovať DPH na vstupe?
    človiečik Vladimír Ozimý
    no neviem možno to je choré ale neviem ako inak to spraviť...iné by bolo keby ste o tom účtovali na 513...ako reprezentačné alebo niečo také...ale v paragrafe 8 máte napísané...že za dodanie tovaru sa chápe aj bezodplatné dodanie...to jest malo by to byť aj na vstupe aj na výstupe...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    astherixova Pozri príspevok
    Prosím to uplatnenie dph ma byť takto:
    042+343/221 a pri odovzdaní daru 543/042+343 tak to mam zaúčtovať aby to bolo správne a nie je to jedno ved som to mohla hned dat v celkovej sume aj s DPH na 042 nie? Zase sa mylim a preco by som si mala pri televizore, ktory viem ze bude pouzity ako dar do sútaže uplatnovať DPH na vstupe?
    Podľa mňa si správne účtovala a je aj správne, že si si neuplatnila odpočet dph z kúpi darov.veci. Ak by si si pri kúpe nárokovala na odpočet dph, tak pri darovaní by si zasa odviedla dph.. Oba spôsoby sú správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.