Zavrieť

Porady

S.r. o - vklad podnikatela

Na zaklade spolocens. zmluvy som zauctovala ZI - 353/411
VBU 200 000 vklad 221/353

ale podnikatel dal este do pokladne 100 000 ako zauctovat toto 211/ ??? oproti comu navysit ZI alebo 491 ako vlastne imanie fyz. osoby
radte?


dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Ak spoločenská zmluva určuje tvorbu RF už pri vzniku spoločnosti, je možné tú čiastku zaúčtovať na 421. Ak tento inštitút spoločenská zmluva neupravuje, zaúčtoval by som to na 413 - Ostatné kapitálové fondy.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo tak na 365 ako krátkodobá fin.výpomoc?
    RF pri 200.000,- ZI predsa nemôže byť 100.000,-

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    smith Pozri príspevok
    A čo tak na 365 ako krátkodobá fin.výpomoc?
    RF pri 200.000,- ZI predsa nemôže byť 100.000,-
    U RF záleží od spoločenskej zmluvy. To som uviedol len ako možnú, málo pravdepodobnú alternatívu. Zadávateľka píše o vklade 100 000,- Sk ako
    nenávratnom vklade, ktorý splňuje náležitosti daru. Preto s najväčšou pravdepodobnosťou 413. Nech zadávateľka ešte upresní, ako je to s tými
    100 000,- sk.

    beusska je offline (nepripojený) beusska

    beusska
    Ahoj chela by som sa opytat ci by mi vedel niekto poradit.. ked chcem zalozit s.r.o. kde by bolo dobre na zaciatok zacat.. a ci je potrebne mat fyzicky tych 200.000 sk, ktore sa vkladaju do pokladne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    beusska Pozri príspevok
    Ahoj chela by som sa opytat ci by mi vedel niekto poradit.. ked chcem zalozit s.r.o. kde by bolo dobre na zaciatok zacat.. a ci je potrebne mat fyzicky tych 200.000 sk, ktore sa vkladaju do pokladne?
    Tých 200tisíc nemusíš mať fyzicky. Začať najprv tam, že aké činnosti chceš vykonávať (na odlahčenie). Potrebuješ výpis z registra trestov. Nájomnú zmluvu alebo LV nehnuteľnosti, kde budeš mať sídlo. Spísať spoločenskú zmluvu resp. zakladateľskú listinu (najlepšie u notára, aby bolo všetko v "poriadku"). Požiadať o vydanie ŽL. A nakoniec podať návrh na zápis do OR.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    beusska Pozri príspevok
    Ahoj chela by som sa opytat ci by mi vedel niekto poradit.. ked chcem zalozit s.r.o. kde by bolo dobre na zaciatok zacat.. a ci je potrebne mat fyzicky tych 200.000 sk, ktore sa vkladaju do pokladne?
    Začni tým, že si preštuduješ §105-153 Obchodného zákonníka.

    Iba malá návnada , čo sa okrem iného dozvieš:
    § 111
    (2) Ak spoločnosť založil jeden zakladateľ, môže sa zapísať do obchodného registra, len keď je v plnej výške splatené jej základné imanie .

    inngrid je offline (nepripojený) inngrid

    inngrid
    tych 200 000 ktore je v spolocenskej zmluve vlozil na bu a nechal tam
    Rez. fond netreba vytvarat hned az na konci roka pri zisku su tam urcite percentaa do urcitej vysky zi
    takze je to iba taky vklad pretoze mal nejake naklady na otvorenie prevadzky a vlozil do pokladne 100 000
    takze na 413 ?

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    A na tej 413-ke môžu tie peniaze byť dokedy? Treba ich neskôr preúčovať napr. na zvýšenie ZI, alebo tak podobne? Čo s nimi, ak by majiteľ svoju sro-čku predal a zostali by na 413-ke, alebo zvýšili ZI? V čom by bola výhoda, alebo nevýhoda zvýšenia ZI?
    Veľa otázok, ale sú s tým spojené.

    S.r. o - vklad podnikatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.