Zavrieť

Porady

Registrácia DPH

Prosím o radu. "Čerstvá" s.r.o. sa chce dobrovoľne registrovať za platiteľa DPH. Na Daňovom úrade chcú, aby preukázal ekonomickú činnosť. Sídlo s.r.o. je v mieste trvalého bydliska konateľa. Z daňového chcú nájomnú zmluvu na priestor prevádzkárne - prenajatý priestor ale s.r.o. ešte nemá. Vie prosím niekto poradiť, čo iné "uspokojí" daniarov? Konateľ sa mi vyjadril, že mu povedali, že keď im opakovane nepredloží čo požadujú, tak môže na registráciu zabudnúť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bobo1 Pozri príspevok
    Prosím o radu. "Čerstvá" s.r.o. sa chce dobrovoľne registrovať za platiteľa DPH. Na Daňovom úrade chcú, aby preukázal ekonomickú činnosť. Sídlo s.r.o. je v mieste trvalého bydliska konateľa. Z daňového chcú nájomnú zmluvu na priestor prevádzkárne - prenajatý priestor ale s.r.o. ešte nemá. Vie prosím niekto poradiť, čo iné "uspokojí" daniarov? Konateľ sa mi vyjadril, že mu povedali, že keď im opakovane nepredloží čo požadujú, tak môže na registráciu zabudnúť.
    Skús sa ich spýtať na základe akého § sa takto vyjadrili. Ja som nemal problém novú (vlastnú) s.r.o. zaregistrovať za platiteľa dph, bez ekonomickej činnosti. A nájomné zmluvy na prevádzku, také ani nepýtali.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Kedysi to pýtali aj na našom DÚ, ale to už je tak 5 rokov. Spoločnosť musela ukázať aspoň zo dve faktúry, že už začala fungovať, ale naozaj neviem na základe čoho.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Teraz som zaregistroval 2 s.r.o. bez ďalších zbytočných príloh, bola podaná len žiadosť o registráciu. Ale keď ináč nedajú (chcú byť dôležití) spíš zmluvu o budúcej zmluve na nájom. Ich argument nemá oporu v zákonoch.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    OD 1.2.2007 právnická osoba alebo fyzická osoba preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo, alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti .......- je potrebný súhlas prenajímateľa so zriadenim miesta podnikania na danej adrese...

    Slúží to na ochranu prenajímateľa, pretože sa často stáva, že „niekto“ si zriadi sídlo v prenajatom majetku, pričom majiteľ ani nevie, že „daný subjekt“ nájomca tu podniká, pričom si prenajal priestory na iný účel....., resp. tu majú miesto podnikania viaceré spoločnosti, proste dochádza k podvodom........

    Na základe tejto novely chcú i daňové úrady NZ s vyjadreným súhlasom prenajímateľa, aby nedochádzalo k nejakým nekalým registráciám...

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Tak presne takýto prípad mala jedna "sro" so zahraničnou účasťou ktorá vznikla v dobe, keď bolo potrebné na registráciu preukázať obrat. Firma nevedela preukázať žiadny obrat, pretože bez nároku na odpočet od nej nikto nekúpil tovar - kúpili od platiteľa. Konateľ sa naštval a napísal na ministerstvo. Nariadili firmu zaregistrovať bez zbytočných prieťahov.

    bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

    bobo1
    Ďakujem za reakcie. To že od 1.2.2007 je potrebné preukazovať sídlo je v poriadku, ale konateľ má byt v osobnom vlastníctve s manželkou, nie sú tam v nejakom nájme, tak mi to pripadá ako "divná nadpráca" daňového úradu. Zrejme to vyriešim zmluvou o budúcej zmluve ako mi bolo poradené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.