Zavrieť

Porady

Potvrdenie DP

Pekný deň
Chcem sa spýtať , mám klienta, ktorému sa DP posielalo poštou, ale on si chce teraz zobrať pôžičku. A potrebuje potvrdenie DP a ešte nejaký výkaz.
Ako mám toto potvrdenie dostať? Mám napísať žiadosť na DÚ? A koľko to bude trvať? Alebo mi ho vydajú aj keď tam prídem osobne?
A o aký výkaz sa jedná ? Majetku a záväzkou alebo príjmoch a výdajoch ? Alebo nejaký iný? A bude im stačiť kópia? Alebo to musí byť potvrdené od DÚ.
Prosím poraďte kto má s tým skúsenosti.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Pokiaľ viem tak banka vyžaduje od klienta prefotené DP a výkaz o majetku a záväzkoch, My sme museli spracovať výkazy k 30.6. a banka žiadala výkazy za predchádzajúce dva roky.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ak banka bude potrebovať potvrdené kópie (DU) daň.priznania tak si prichystajte 50,-Sk kolok za každú stranu.

    m.milada je offline (nepripojený) m.milada

    m.milada
    No, ono to záleží od banky. My sme vybavovali úver, obehla som tri banky,kôli informáciám a podmienkam. Jedna banka chcela len prefotené DP a výkaz, ďalšia len určité strany + výkaz o majetku a záv. Záleží od tej ktorej banky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.