Zavrieť

Porady

Základné imanie pri likvidácii a.s.

Viete mi niekto poradit ohľadom účtovania na účte 411 pri likvidácii a.s.? Ako mám uvedený účet vynulovať? Mám zostatky na:
- účte 211 : 316 073,50
- účte 364 : 16 073,50
- účte 411 : 300 000
To mám len zaúčtovať 2 operácie? 364/211 a 411/211? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fr.luk je offline (nepripojený) fr.luk

    fr.luk
    Najskor by som zuctoval to ZI a potom by sa Ti malo rovnat 364 a 211, teda ak su uz vysporiadane vztahy s DU a podobnymi instituciami.

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    fr.luk Pozri príspevok
    Najskor by som zuctoval to ZI a potom by sa Ti malo rovnat 364 a 211, teda ak su uz vysporiadane vztahy s DU a podobnymi instituciami.
    Čiže na DÚ pošlem daňové priznanie po schválení likvidačnej správy, kde budem mať zostatky len na 211 a 364? Potom ich vynulujem a pošlem znova priznanie s nulovými hodnotami?

    fr.luk je offline (nepripojený) fr.luk

    fr.luk
    Mal by si mat nejake prostriedky, aby si mohol zaplatit pripadnu dan. Mne vysla pri spolocnosti strata, tak mne sa rovnal ucet 365 s vysledkom hospodarenia. Po zuctovani dane a 211 a 364 by si mal mat cistu hlavni knihu.Tak som to robil a danovy urad dokonca nechcel prist ani na kontrolu pred vymazom spolocnosti z obchodneho registra.

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    fr.luk Pozri príspevok
    Mal by si mat nejake prostriedky, aby si mohol zaplatit pripadnu dan. Mne vysla pri spolocnosti strata, tak mne sa rovnal ucet 365 s vysledkom hospodarenia. Po zuctovani dane a 211 a 364 by si mal mat cistu hlavni knihu.Tak som to robil a danovy urad dokonca nechcel prist ani na kontrolu pred vymazom spolocnosti z obchodneho registra.
    Aj ja mám stratu. Ďakujem

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    fr.luk Pozri príspevok
    Mal by si mat nejake prostriedky, aby si mohol zaplatit pripadnu dan. Mne vysla pri spolocnosti strata, tak mne sa rovnal ucet 365 s vysledkom hospodarenia. Po zuctovani dane a 211 a 364 by si mal mat cistu hlavni knihu.Tak som to robil a danovy urad dokonca nechcel prist ani na kontrolu pred vymazom spolocnosti z obchodneho registra.
    Dobre. A keď si robil súvahu a výkaz ziskov a strát po odsúhlasení likvidačného zostatku, tak stratu z likvidácie si mal uvedenú len v daňovom priznaní? Vo výkazoch boli zostatky len 211 a 364? Ďakujem

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    Naozaj mi neviete poradiť? Normálne by sa mal vo výkazoch hospodársky výsledok rovnať. Lenže keď mám mať zostatky v súvahe len na 211 a 364, tak hospodársky výsledok tam nemôžem mať. A neviem čo s výsledovkou.

    Základné imanie pri likvidácii a.s.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.