Zavrieť

Porady

požičaný automobil

živnostník má požičaný automobil (od dobrej duše), asi 5x do mesiaca ho použije na podnikanie, túto cestu fakturuje odberateľovi. chce si dať aspoň benzín do daňových nákladov. musí platiť cestnú daň? prosím poraďte som zúfalá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    iv01 Pozri príspevok
    živnostník má požičaný automobil (od dobrej duše), asi 5x do mesiaca ho použije na podnikanie, túto cestu fakturuje odberateľovi. chce si dať aspoň benzín do daňových nákladov. musí platiť cestnú daň? prosím poraďte som zúfalá
    Musí viesť knihu jázd, v prvom rade. Mal by mať aspoň zmluvu o zapožičaní auta, inak nemá možnosť si uplatniť náklady na auto (nevie preukázať oprávnenosť). Zaplatenie dane z motorových vozidiel nie je podmienkou uplatnenia nákladov na auto. Avšak pri daňovej kontrole samozrejme mu to dorubia aj so sankciami. 1. bude musieť doplatiť daň. 2.zaplatí 2000,- Sk za nepodanie daňového priznania k dani z mot.voz. 3. zaplatí sankčný úrok za omeškanú platbu.

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    Ale môže niekoho, kto auto má, zamestnať na odvoz tovaru, resp. materialu.
    Tomu niekomu zaplatí mzdu (samozrejme dovedie daň)
    a zaplatí mu aj cestovné náhrady... t.j. 6,20+benzín za 1 km jazdy.
    Ten Niekto nemusí mať zaplatenú daň z motor. vozidiel.

    Mám namysli dohodu o vykonaní práce...
    resp. ak je to dlhodobejšie, tak klasickú zmluvu.

    požičaný automobil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.