Zavrieť

Porady

leasingová splátka uhradená skôr

zobrali sme na leasing PC a 1. lesingová splátka mala byť k 5.4.2007.
Faktúra za 1. zvýšenú splátku bola v marci a tam som aj uplatnila
DPH. Ale 1. riadna splátka bola uhradená už 28.3.2007 a nie 4.2007.
Rozmýšľam teda správne, že ju mám zaúčtovať a hlavne odpočítať z nej DPH v marci? Sme Q platci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adenka Pozri príspevok
    zobrali sme na leasing PC a 1. lesingová splátka mala byť k 5.4.2007.
    Faktúra za 1. zvýšenú splátku bola v marci a tam som aj uplatnila
    DPH. Ale 1. riadna splátka bola uhradená už 28.3.2007 a nie 4.2007.
    Rozmýšľam teda správne, že ju mám zaúčtovať a hlavne odpočítať z nej DPH v marci? Sme Q platci.
    Ak vám lízingovka nevyhotovila fa k zaplatenému preddavku, tak nárok na odpočet vám úhradou nevznikol, ten vznikne až dátumom uvedeným v splátkovom kalendári, teda 5.4.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    adenka Pozri príspevok
    zobrali sme na leasing PC a 1. lesingová splátka mala byť k 5.4.2007.
    Faktúra za 1. zvýšenú splátku bola v marci a tam som aj uplatnila
    DPH. Ale 1. riadna splátka bola uhradená už 28.3.2007 a nie 4.2007.
    Rozmýšľam teda správne, že ju mám zaúčtovať a hlavne odpočítať z nej DPH v marci? Sme Q platci.
    Na odpočet DPH máš nárok podľa splátkového kalendára - dňom splatnosti splátky. Niektoré leasingovky pošlú faktúru v prípade skoršieho zaplatenia, ale málokedy sa to stáva, pretože oni túto platbu mnohokrát prijmu až o pár dní - čo môže byť v tomto prípade až 1.4 - a je to pre nich služba mesiaca apríl. Ty by si si nemala odpočítať DPH skôr ako ju dodávateľ odvedie. Takže DPH by som uplatnila až v mesaici apríl.

    adenka je offline (nepripojený) adenka

    adenka
    ďakujem tak kľudne môžem postupovať podľa splátkového kalendára a pre istotu ich upozorním aby to platili najskôr 1. v mesiaci.

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    A čo ak je to naopak - splátka nebola zaplatená podľa kalendára, ale až v ďalšom mesiaci. Čo je dňom uplatnenia DPH na odpočet - dátum zo splátkového kalendára alebo dátum úhrady?

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    blcha Pozri príspevok
    A čo ak je to naopak - splátka nebola zaplatená podľa kalendára, ale až v ďalšom mesiaci. Čo je dňom uplatnenia DPH na odpočet - dátum zo splátkového kalendára alebo dátum úhrady?
    táto otázka zaujíma aj mňa, odpoveď je - dátum splát.kal., vie mi niekto napísať par. v yákone o DPH? je to súrne ďakujem

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Zužu Pozri príspevok
    ďakujem veľmi pekne.
    Keď to bolo také dôležité a odpoveď bola do 5 minút, je tu tlačítko oceňujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    abel Pozri príspevok
    Keď to bolo také dôležité a odpoveď bola do 5 minút, je tu tlačítko oceňujem
    Elenka ono to funguje , ja som na to klikla v Tvojom príspevku a ocenila

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj trosku oprasujem tuto temu. Aj ked sa niektore veci v leasingu menili, toto nie. Mam splatkovy kalendar vzdy je splatnost k 1. v mesiaci. Problem mam, ze klient zaplatil splatku 31.12. 2012 DPH si uplatnit mozem az 1.1.2013, ako zauctovat splatku:
    474/221 uhrada splatky a : a/ urok(plati sa dopredu) mozem preuctovat 562/474 a DPH 343/474 az v r. 2013
    b/ urok tiez k 31.12.2012 381/474 a v r. 2013 562/381 a DPH 343/474
    alebo ina moznost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.