Zavrieť

Porady

Platba kartou

Pekný deň.
Podnikateľ má dve firmy. Sro-čku, a Fo.
Nakupoval materiál pre Sro-čku ale platil kartou ktorú má vystavenú pre Fo.
Teraz ako to mám zaúčtovať?
V sro som to dala akože platil v hotovosti, teda výdaj z pokladňe( konateľovi )
A vo Fo vo výpise som to dala ako osobnú spotrebu. Aj keď tam je napísaný názov firmy.
Len chcem dodať, že faktúra bola vystavená na sro. Len tá platba bola iná.
Mám to spravne?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    No nemôžeš dať platbu v hotovosti, keď prebehla kartou. Na tieto prípady pozor. Aký doklad priložíš k platbe v hotovosti, keď nemáš príjmový doklad, alebo paragon o nákupe?
    človiečik Vladimír Ozimý
    ja by som to skôr účtoval v s.r.o. ako záväzok voči FO ktorá to cez pokladňu vyrovná...pričom s účtu by som to účtoval ako nedaňový výdavok vo forme osobnej spotreby...to jest

    5../321
    31/325/A-FO
    325/211

    ale to je môj postup...je to prehladnejšie v prípade nejakej kontroly medzi FO a PO

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Fany Pozri príspevok
    No nemôžeš dať platbu v hotovosti, keď prebehla kartou. Na tieto prípady pozor. Aký doklad priložíš k platbe v hotovosti, keď nemáš príjmový doklad, alebo paragon o nákupe?
    Ale on tam je aj príjmový doklad , ale je k tomu aj doklad , že to bolo platené kartou

    karin65 je offline (nepripojený) karin65

    karin65
    Ked sa to stalo mne, tak som bankovym prevodom z s.r.o., vratila FO ciasku uhradenu platobnou kartou a v s.r.o. som to zauctovala, ako keby to bola uhrada platobnou kartou.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Ak ma doslu fakturu zaplatenu firmnou kartou, tak mozem uctovat klasicky

    faktura 131, 343,/321
    a vypis z BU 321/221?

    Alebo to musim uctovat nejako nak? cez 335?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bui Pozri príspevok
    Ak ma doslu fakturu zaplatenu firmnou kartou, tak mozem uctovat klasicky

    faktura 131, 343,/321
    a vypis z BU 321/221?

    Alebo to musim uctovat nejako nak? cez 335?
    261

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    teda 131,343/321, potom ID 321/261..a potom vypis z BU 261/221?

    preco to nemozem priamo bez tej 261?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bui Pozri príspevok
    teda 131,343/321, potom ID 321/261..a potom vypis z BU 261/221?

    preco to nemozem priamo bez tej 261?
    Potvrdenie o úhrade plat.kartou máš skorej ako výpis z banky, na ktorom ti strhli platbu. Časový nesúlad sa rieši cez 261.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bui Pozri príspevok
    teda 131,343/321, potom ID 321/261..a potom vypis z BU 261/221?

    preco to nemozem priamo bez tej 261?
    Priamo bez 261 účtujeme vtedy, ak ide o bankový prevod. Platba kartou je vlastne platba "elektronickými peniazmi" a jedná sa o platbu v hotovosti.

    http://www.porada.sk/t9368-p4-uctova...klade-erp.html

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem takze k tomu ID si mam prilozit blok z kasy o uhrade kartou...ktory mi doniesol zamestnanec spolu s fakturou...?

    Kedy sa uctuje platba kartou cez 335?

    A este by ma zaujimalo ak vyberie konatel peniaze z bankomatu firemnou kartou, tak to mozem uctovat ako dotaciu pokladne 211/261,a na zaklade vypisu uctovat 261/221? Alebo aj tam je nejaky iny postup?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bui Pozri príspevok
    Dakujem takze k tomu ID si mam prilozit blok z kasy o uhrade kartou...ktory mi doniesol zamestnanec spolu s fakturou...?

    Kedy sa uctuje platba kartou cez 335?

    A este by ma zaujimalo ak vyberie konatel peniaze z bankomatu firemnou kartou, tak to mozem uctovat ako dotaciu pokladne 211/261,a na zaklade vypisu uctovat 261/221? Alebo aj tam je nejaky iny postup?
    Výber peňazí účtuješ 211/261 a následne 261/221.
    Platbu kartou účtuješ cez 335 v tom prípade, ak máš skôr výpis z banky, na ktorom je použitie karty, ako dostaneš bloček od zamestnanca.
    Príklad:
    28.2 Nákup PHM cez kartu 1.000,- Skk - výpis z banky 335/221
    02.03 Zamestnanec odovzdá blok na PHM 1.000,- Sk 501/335
    (v príklade som nebral do úvahy DPH).

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím - ak konateľ kúpil niečo do firmy, a platil do firemnou PK tak to môžem zaúčtovať rovno z BÚ na účty 501,343/321?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Maxinka Pozri príspevok
    Prosím - ak konateľ kúpil niečo do firmy, a platil do firemnou PK tak to môžem zaúčtovať rovno z BÚ na účty 501,343/321?
    Nie, na banke zaúčtuješ 321/221. Tvoja predkontácia by spôsobila, že by ti nesúhlasil zostatok v banke a ani dodávatelia. Toto je zaúčtovanie faktúry (501,343/321)
    Na BÚ môžeš použiť nákladové účty len vo vzťahu s bankou: poplatky za vedenie účtu a podobné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.