Zavrieť

Porady

Koeficient celý rok???

Ahojte poraďáci,

viem, že ma asi vyknokautujete kvôli opakujúcej sa téme ale jedna vec mi nie celkom jasná. Situácia: FO mala prvé dva mesiace roka lekáreň a používala koeficient 0,99. No od marca už lekáreň nemá, teda ani oslobodené plnenia a na živnosť podniká ďalej. Musí používať koeficient do konca roka 2007?

Ďakujem všetkým, ktorí sa nado mnou zľutujú
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    alee pozor koeficient predsa používate len pri plneniach ktoré používate na uskutočnené zdaniteľné plnenia podliehajúce dph a oslobodené...ak nemáte oslobodené tak ako chcete používať koeficient...pridelíte plnenie k uskutočneným zdaniteľným plneniam podliehajúcim DPH a v plnej výške si ich uznáte...

    moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

    moniq81
    Takže už nebudem faktúry a bločky z ERP na vstupe koeficientovať?
    Ale uplatním si odpočet v plnej výške. Je to potrebné oznámiť správcovi dane?

    Ďakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    predsa koeficient potom vysporiadate v 4 kvartály nič neoznamujete...daňovému úradu oznamujete len vtedy ak ste začali použivať koeficient počas roka a určili ste si výšku sami

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    SZČO, platiteľ DPH, používal v roku 2006 koeficient. Na konci roka, pri vysporiadaní koeficientu, mu vyšiel koeficient 0,9956, ktorý zaokrúhlil na 1.
    V roku 2007 teda už koeficient nepoužíva.
    Nastal však problém. Dňa 30.4.2007 chce prerušiť živnosť na dlhšiu dobu, (pol roka, rok a možno i viac). Z toho dôvodu sa chce odhlásiť aj ako platiteľ DPH a požiadať DU o určenie posledného zdaňovacieho obdobia. V I. Q 2007 však mal znovu zdaniteľné plnenia, ktoré ovplyvnia aj používanie koeficientu. Ak by mu vyšiel za obdobie január - apríl koeficient, napr. 0,98, tak kedy ho má vysporiadať? V poslednom zdaňovacom období? Alebo ho už nebude počítať vôbec? Prosím, poraďte...
    človiečik Vladimír Ozimý
    no vysporiadal by som ho v zdaňovacom obodbí určenom daňovým úradom ale nechápem ako ste zaokrulili ten koeficient...ten musí byť zaokruhlený na 4 desatinné miesta presne...takže nemal byť vôbec zaokruhlený na 1 hore...

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no vysporiadal by som ho v zdaňovacom obodbí určenom daňovým úradom ale nechápem ako ste zaokrulili ten koeficient...ten musí byť zaokruhlený na 4 desatinné miesta presne...takže nemal byť vôbec zaokruhlený na 1 hore...
    Ďakujem za názor. Prikláňam sa k nemu.
    A čo sa týka zaokrúhľovania koeficientu, tak pri ročnom vysporiadaní treba zaokrúhliť koeficient na dve desatinné miesta a práve preto nám vyšla 1.
    človiečik Vladimír Ozimý
    hop tak som si to pozrel a máte pravdu.....kurnik som pozadu...no ništa už viem že treba na dve desatinné miesta...noo musím to zmeniť u klienta síce to urobí rozdiel asi dve Sk ale nooo zakon je zákon

    Koeficient celý rok???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.