Zavrieť

Porady

Zaradenie

Ahoj poraďáci chcem vás poprosiť o radu. Kúpili sme nábytok, pri faktúre je dodací list, kde je nábytok rozdelený do viacerých častí a jednotlivo nepresahuje 30tis. Môžem si tie jednotlivé časti rozpísať do účtovníctva a dať hneď do nákladov? napr.
stolík 23tis. 501xx/042xx
skrinka 12tis. 501xx/042xx

Môže to tak byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    pokiaľ to máš takto rozpísané a každý kus nábytku má svoju cenu by som to účtovala priamo do spotreby a evidovala by som ho ako drobný majetok.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Teraz sa moji nadriadený rozhodli, že im viacej vyhovuje zaradiť to ako celok a odpisovať, lebo je to dohromady okolo 500tis. Môžem to zaradiť ako jednu zostavu nábytku? Sú tam stoličky, stoly, skrinky. Idem zaraďovať nábytok a rátať odpisy prvý krát, tak odpuste že sa tolko vypytujem...

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    To nič, len sa vypytuj. Na zaradenie nábytku nie sú ujednotené názory. Treba rozlišovať jednotlivé kusy, napr. sektorového nábytku, a nábytok, ktorý tvorí istý štýlový celok, teda súbor hnuteľných vecí. Z tohoto pohľadu zaraďuješ jednotlivo, a teda do nákladov podľa ceny obstarania, alebo ako DHM a odpisuješ.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ide o nábytok do predajne vozidiel. Takže ako to môžem vyšpekulovať aby som im vyhovela a dala im to do odpisov? Je tam stôl, čelo stola, nadstavba stola, skrinky na PC, poličkové skrinky, stoličky - všetko po 8ks a ešte konferenčný stôl a 12 stoličiek.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ďakujem za rady, nebola som si istá či to môžem zaradiť jednoducho ako zostavu nábytku v obst. cene 500tsi. a odpisovať. Ešte raz ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.