Zavrieť

Porady

nakup ambulantne

Dobry den,

chcela by som sa spytat ako je to s nakupom alkoholu a cigariet ambulantne. Mozem to dat do uctovnictva? Zivnostnik berie od tejto firmy tovar, no nieco ambulante a nieco na ICO a nazov firmy

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Marta,
    hlavne nezabudni nahlásiť do 15 dní od nákupu dodávateľov /aj ambulantných/ na Colný úrad /ak si ich ešte nenahlásila/

    Martaa je offline (nepripojený) Martaa

    Martaa
    Dakujem, dufam ze z Danovym urodom to nema nic a na Colnu spravu to nahlasim.
    Len nechapem preco nakupoval od tej istej firmy aj na firmu aj ambulantne ked aj tak vsetko islo do baru.

    Martaa je offline (nepripojený) Martaa

    Martaa
    Ale preco? Ja som teraz zacala robit uct pre taky druh zivnosti takze som sa s tym este nestretla
    Monika Kováčová
    Martaa Pozri príspevok
    Ale preco? Ja som teraz zacala robit uct pre taky druh zivnosti takze som sa s tym este nestretla
    hm.. hm..

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Marti, takže ----"ako že":

    Keďže mojim klientom "sedí" inventúra, tzn. nákup - predaj cez RP = presne na "chlp" sklad, dávam všetok nákup materiálu do VOZD.

    Ale čo s opačnou situáciou ??

    Martaa je offline (nepripojený) Martaa

    Martaa
    Asi ste dobre naladeni aj ja by som chcela no bude to az ked odovzdam DP. A tu inventuru no neviem ci si to tak kontroluju..... asi sotva

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Martaa Pozri príspevok
    Asi ste dobre naladeni aj ja by som chcela no bude to az ked odovzdam DP. A tu inventuru no neviem ci si to tak kontroluju..... asi sotva
    Marti,
    veď to sme Ti chceli povedať, že tá inventúra im nikdy "celkom" nesedí....a medzi dokladmi Ti "možno" dá aj alkohol, ktorý kúpil domov. Takže, aby si nemala vysoký "papierový" sklad....a skutočný sklad je oveľa nižší.
    Tak niektoré doklady o nákupe nedávam do VOZD, aby som zbytočne nenavyšovala sklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.