Zavrieť

Porady

podanie daň.priznania za rok 2006

Ahojte poraďáci.
Dnes ma prekvapil jeden oneskorenec s potvrdením príjmu z Čiech za rok 2006! Na potvrdení je aj dátum vystavenia 5.4.2007 čo by snáď trošilinku pomohlo vysvetliť na DÚ oneskorené podanie DP. Alebo máte iné skúsenosti?
Mám vážne obavy, že tá 2000,- pokuta ho neminie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    aňuša Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.
    Dnes ma prekvapil jeden oneskorenec s potvrdením príjmu z Čiech za rok 2006! Na potvrdení je aj dátum vystavenia 5.4.2007 čo by snáď trošilinku pomohlo vysvetliť na DÚ oneskorené podanie DP. Alebo máte iné skúsenosti?
    Mám vážne obavy, že tá 2000,- pokuta ho neminie.
    Takéto vysvetlenie určite ani "trošilinku" nie je postačujúcim vysvetlením pre DÚ. Daňovník si mal Potvrdenie zabezpečiť tak, aby 02.05.2007 02.04.2007 stihol....
    Naposledy upravil evina : 26.04.07 at 14:44

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Evka dala som súhlas, ale opravujem dátum 2.4.2007....

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5 Pozri príspevok
    Evka dala som súhlas, ale opravujem dátum 2.4.2007....
    Ďakujem... keď ja sa už tak teším na ten máj

    P.s. chcem sa bozkávať pod čerešňou

    aňuša je offline (nepripojený) aňuša

    veselá kopa aňuša
    Ďakujem. Snáď sa poučí, že si treba inak peniažky z vrecka púšťať!
    Pekný deň.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri príjmoch zo zahraničia DU bez problémov predlžuje lehotu na podanie daňového priznania. Žiadosť však bolo treba podať do 19.3.07-ak to neurobil, pokuta je istá.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Neviem ako je to na Vašich DÚ, ale u nás pracujú samé neochotné okuliarnaté panie, komunikujú stroho, ak vôbec komunikujú, a pokutujú všetko, čo sa dá. Ale konkrétne: stalo sa mi, že jedenkrát som vyhotovila riadne DP za DPH asi týždeň skorej, konateľ to mal na stole k podpisu a pretože som bola na PN dňa 25., tak osobne odniesol priznanie k fajrontu na DÚ. Lenže odovzdal ho tam na podateľni len za úsmev, nenechal si ani kópiu potvrdiť, ale volal mi, že to tam odovzdal včas.Na moje veľké prekvapenie nám asi za 3-týždne prišiel výmer na pokutu 2000,-- Sk, lebo na originále priznania bola pečiatka 26.
    A popierali,a popierali....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JDM Pozri príspevok
    Neviem ako je to na Vašich DÚ, ale u nás pracujú samé neochotné okuliarnaté panie, komunikujú stroho, ak vôbec komunikujú, a pokutujú všetko, čo sa dá. Ale konkrétne: stalo sa mi, že jedenkrát som vyhotovila riadne DP za DPH asi týždeň skorej, konateľ to mal na stole k podpisu a pretože som bola na PN dňa 25., tak osobne odniesol priznanie k fajrontu na DÚ. Lenže odovzdal ho tam na podateľni len za úsmev, nenechal si ani kópiu potvrdiť, ale volal mi, že to tam odovzdal včas.Na moje veľké prekvapenie nám asi za 3-týždne prišiel výmer na pokutu 2000,-- Sk, lebo na originále priznania bola pečiatka 26.
    A popierali,a popierali....

    To bola zásadná chyba ...podať akékoľvek DP bez potvrdenia o jeho podaní .To sa nečudujem že poprierali , potrebujú peniažky a to nikto nedokáže , že bolo podané včas. Ja sa ale čudujem aj konateľovi , že takúto základnú vec neovláda , že čokoľvek ododvzdá treba potvrdenie o tom mať v ruke .

    podanie daň.priznania za rok 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.