Zavrieť

Porady

SZČO v ČR a DP v SR

Slovenský občan (SZČO) má zriadenú organizačnú zložku v ČR. Vyplňam akurát DP v SR, metóda zápočtu. Nie je mi však jedno jasné. Mám pred sebou potvrdenie z finančného úradu, kde je vyčíslený ZD 64877,- Kč, ktorý však nedosiahol minimálny ZD 112950,- Kč a tak sa platila daň z tohto vyššieho základu.
Já teraz neviem, ktorý ZD uviesť do slovenského DP na riadku 82.

A ďalšia nezhoda je vo výške zaplatenej dane - riadok 83, nakoľko daňová povinnosť vyšla 13548,- Kč, ale tým, že v ČR majú úľavu na dani (nie nezdaniteľné čiastky) 7200 Kč, tak sa platilo iba 6348,- Kč dane. Ktorú čiastku uviesť na r. 83?

Máte s tým niekto skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    započítať daň si môžete len skutočne zaplatenú v zahraničí max. do výšky dane, ktorú by ste si mohli uplatniť u nás...

    čo sa týka toho daňového základu nechápem presne čo ste chceli povedať ale uvádzate predsa skutočne dosiahnuté príjmy a výdavky nie nejaký daňový zaklad podľa českých zákonov

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ivab Pozri príspevok
    Slovenský občan (SZČO) má zriadenú organizačnú zložku v ČR. Vyplňam akurát DP v SR, metóda zápočtu. Nie je mi však jedno jasné. Mám pred sebou potvrdenie z finančného úradu, kde je vyčíslený ZD 64877,- Kč, ktorý však nedosiahol minimálny ZD 112950,- Kč a tak sa platila daň z tohto vyššieho základu.
    Já teraz neviem, ktorý ZD uviesť do slovenského DP na riadku 82.
    Môj názor - skutočne dosiahnutý základ dane 64.877,00 Kč. To, že podľa Zákona č. 586/1992 Sb.o daních z příjmů a p.p. je určená daň z minim. VZ nie je relevatné. Do slovenského DP vpisuješ údaje z potvrdenia FÚ.
    Príklad: Aj v prípade výpisu z DP pre Soc. poisťovňu uvádzaš skutočne dosiahnutý základ dane, čo ešte neznamená, že ak je nižší, nie si povinná odvádzať z minim. VZ.
    A ďalšia nezhoda je vo výške zaplatenej dane - riadok 83, nakoľko daňová povinnosť vyšla 13548,- Kč, ale tým, že v ČR majú úľavu na dani (nie nezdaniteľné čiastky) 7200 Kč, tak sa platilo iba 6348,- Kč dane. Ktorú čiastku uviesť na r. 83?
    Daň si môžeš započítať len vo výške odvedenej dane do štátneho rozpočtu ČR, t.z. 6.348,00 Kč.

    Máte s tým niekto skúsenosť?
    Odpoveď v rámci citátu.
    Naposledy upravil Marína : 30.04.07 at 10:14

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    započítať daň si môžete len skutočne zaplatenú v zahraničí max. do výšky dane, ktorú by ste si mohli uplatniť u nás...

    čo sa týka toho daňového základu nechápem presne čo ste chceli povedať ale uvádzate predsa skutočne dosiahnuté príjmy a výdavky nie nejaký daňový zaklad podľa českých zákonov
    Na výpočet dane po vyňatí príjmov zo zdrojov v zahraničí sa na r.82 uvádza úhrn vyňatých príjmov(základov dane), t.z. príjmy mínus výdavky.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Ďakujem za odpovede.

    Ono na tom potvrdení je uvedené:

    ZD 64.877,- Kč
    minimálny ZD (§7c zákona 586/1992 Sb.) 112.950,- Kč
    daň podle §16 13.548,- Kč
    sleva na dani 7.200,- Kč
    daň po uplatnení slev 6.348,- Kč

    Daň ve výši 6.348,- Kč byla v termínu zaplacena.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ale ja som reagoval na to že sa uvádza skutočné nie to čo je uvedené v ich minimálnych nejakých výmeroch alebo ako sa mám vyjadriť hehe som domotaný teším sa na prvého mája ale v podstate si rozumieme...

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Ja chápem, ale z toho minima sa v tomto prípade vypčítava daňová povinnosť, nie zo skutočného rozdielu príjmov a výdavkov. To ma to zmiatlo.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ivab Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede.

    Ono na tom potvrdení je uvedené:

    ZD 64.877,- Kč
    minimálny ZD (§7c zákona 586/1992 Sb.) 112.950,- Kč

    daň podle §16 13.548,- Kč
    sleva na dani 7.200,- Kč
    daň po uplatnení slev 6.348,- Kč

    Daň ve výši 6.348,- Kč byla v termínu zaplacena.
    Nedalo mi to a volala som na DÚ. DÚ v SR nezaujíma minim. ZD ale skutočný a tak ako som už písala, daň na zápočet skutočne odvedená do ŠR v ČR (6.348 Kč).

    SZČO v ČR a DP v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.