Zavrieť

Porady

socialny fond?

Konateľ si kúpil lístok na koncert za 1600,-Sk možem to dať do PU ako socialny fond? A ked ano ako to mam zauctovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kornelia2 Pozri príspevok
    Konateľ si kúpil lístok na koncert za 1600,-Sk možem to dať do PU ako socialny fond? A ked ano ako to mam zauctovat?
    Čerpanie SF 472/211,221, pripomínam,že tento lístok podlieha zdaneniu u zamestnanca .

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Musí sa SF aj čerpať ?
    Totiž, mi sme začali od 11/2006 , tvoríme ho každý mesiac, ale keďže nás je len 89 zamestnancov, nemáme tam ešte takú veľkú čiastku.
    Takže zatiaľ len tvorime a nečerpáme, do budúcna chceme čerpať na str. lístky

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Ďakujem Tweety !
    Takže zamestnávateľ je povinný poskytnúť príspevok z SF - teda musíme ho čerpať. Takže čo najskôr ?
    Nemáte náhodou vzor - ako má vyzerať tvorba a čerpanie pre r. 2007 ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    raya1 Pozri príspevok
    Ďakujem Tweety !
    Takže zamestnávateľ je povinný poskytnúť príspevok z SF - teda musíme ho čerpať. Takže čo najskôr ?
    Nemáte náhodou vzor - ako má vyzerať tvorba a čerpanie pre r. 2007 ?

    Máš draka (teda pri nicku áno)......je tam toho kopec

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    raya1 Pozri príspevok
    Musí sa SF aj čerpať ?
    Totiž, mi sme začali od 11/2006 , tvoríme ho každý mesiac, ale keďže nás je len 89 zamestnancov, nemáme tam ešte takú veľkú čiastku.
    Takže zatiaľ len tvorime a nečerpáme, do budúcna chceme čerpať na str. lístky
    My máme len 4-roch ZCov a čerpáme SF

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    Tweety,
    dakujem za odpoved a chcela by som sa este opytat,že ten lístok stal 1590,-Sk, ako mám chápať : podlieha zdaneniu u zamestnanca? Zaučtujem 472/221 platba kartou celu sumu? Na lístku neni nič o DPH?

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    kornelia2 Pozri príspevok
    Tweety,
    dakujem za odpoved a chcela by som sa este opytat,že ten lístok stal 1590,-Sk, ako mám chápať : podlieha zdaneniu u zamestnanca? Zaučtujem 472/221 platba kartou celu sumu? Na lístku neni nič o DPH?
    Nemyslelo sa tým DPH, ale tých 1590,- Sk musíš pripočítať konateľovi ku mzde a odviesť daň z príjmu.

    ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

    ramarkN
    ahojte, vie mi niekto povedať, či sa môže použiť sociálny fond aj na očkovanie zamestnanca proti rakovine krčka maternice (očkovanie nie je povinné)?? stojí to totiž veľa peňazí, tak som chcela vedieť, či sa môže použiť sociálny fond aj na niečo také. ďakujem za každý príspevok.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Prosim Vas mam par otazok ohladne cerpania SF,
    1.
    Ideme tvorit socialny fond, mame 3 zamestnancov.
    Chceme to pouzit na doplatenie za stravne listky. Mozeme to takto riesit?
    Prispevok na stravne listky zamestnavatela je 55% z ceny listka 80sk = 44sk
    Prispevok zamestnanca je vo vyske 30sk
    Do celkovej ceny listka (80sk) nam ostava 6sk.
    Mozeme to vykryt zo SF?
    2.
    Ako to mam dat do miezd? Ako tvorba a hned aj cerpanie?
    Malo by sa to robit formou preddavkou, ale mozeme to robit tak ze za dany mesiac si vypocitame vysku cerpania SF (doplatenie stravnych listkov) a to poctom stravnych listkov v danom mesiaci * 6sk?
    Prosim o hocijaku radu,
    dakujem

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    ermon Pozri príspevok
    toto očkovanie nie je náhodou pre dievčatá od 10--13 rokov?

    Od 9 do 26 rokov a samozrejme dievčatá

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    fizzy Pozri príspevok
    Prosim Vas mam par otazok ohladne cerpania SF,
    1.
    Ideme tvorit socialny fond, mame 3 zamestnancov.
    Chceme to pouzit na doplatenie za stravne listky. Mozeme to takto riesit?
    Prispevok na stravne listky zamestnavatela je 55% z ceny listka 80sk = 44sk
    Prispevok zamestnanca je vo vyske 30sk
    Do celkovej ceny listka (80sk) nam ostava 6sk.
    Mozeme to vykryt zo SF?
    2.
    Ako to mam dat do miezd? Ako tvorba a hned aj cerpanie?
    Malo by sa to robit formou preddavkou, ale mozeme to robit tak ze za dany mesiac si vypocitame vysku cerpania SF (doplatenie stravnych listkov) a to poctom stravnych listkov v danom mesiaci * 6sk?
    Prosim o hocijaku radu,
    dakujem
    Odporúčam prečítať zákon, ako aj témy sociálny fond tu na porade, dostanete odpoveď na otázky; všetko o SF sme už predebatovali do detailov.
    1. Tvoriť fond máte povinnosť od uzatvorenia pracovnej zmluvy s prvým zamestnancom a od vyplatenia prvej výplaty. Na čerpanie SF si vypracujte smernice, pričom rešpektujte zákon. Prispievať za stravovanie zamestnancov máte povinnosť - teda neobstojí otázka či "môžem".
    Ak je vaša firma solventná, tak pri 3 zamestnancoch bude tvorba SF 300-400 Sk mesačne. Ak prispejete na 1 stravný lístok 6 Sk, tak 20x3x6=360 Sk každý mesiac len na stravovanie. Z fondu môžte prispieť len do výšky jeho tvorby.
    2. o tvorbe SF sa účtuje interným dokladom: 527/472; nemá to nič spoločné so mzdami. Čerpanie fondu: 472/211,221. Ďalšie prípady účtovania o SF - jeho čerpaní a ako na to - skús nájsť cez vyhľadávanie, je tu toho veľmi veľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.