Zavrieť

Porady

zbrojny preukaz zamestnanca ako naklad SZCO

kedze zamestnanec casto manipuluje s vyssimi sumami v hotovosti a prevaza ich, uvazuje nad zbrojnym preukazom a zbranou.
je mozne si dat to "skolenie" ci co to vsetko obnasa do nakladov ako zvysenie "odbornosti" zamestnaca + kupit a dat do nakladov jeho zbran + dat do nakladov pripadne treningy na strelnici?
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Podľa môjho názoru ide o danový výdavok. Pretože ak niekto manipuluje s vysokými sumami, a potrebuje ochrániť svoj majetok tým, že zabezpečí pre svojho zamestnanca tieto skolenia...., ide o výdavok na zabezpečenie, dosiah., udržanie príjmov.

    Daňovým výdavkom nie je:
    - výdavky na osobnú spotrebu dańovníka, vrátane výdavkov na ochranu osoby danovníka a jeho blízkych osob, na ochranu majetku, kt. nie je súčasťou OM daňovníka, toto ustanovenie sa nepoužije na výdavky (náklady) podľa par. 19/2/e a p.

    Daňovým výdavkom je: výdavky na pracovné a sociálne podmienky a starostlivosť o zdravie vynaložené na.
    1. bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci
    3. vzdelávanie a rekvalifik. zamestnancov....

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Podnikateľ FO kúpil zbraň - plynový revolver. Môžme ho dať do odpočítateľných nákladov a DPH odpočítať ? Sme síce mala počítačová firma, ale často prevážame počítače do firiem a pri vykladaní tovaru z auta sme často vystavovaní napospas všelijakým nespratníkom, ktorí sa snažia niečo uchmatnúť a zmiznúť...a taktiež keď vyberame väčšiu hotovosť z banky /často platíme za tovar v hotovosti/... Myslíte, že sa to dá zdôvodniť tým, že zbraň vlastne používame na svoju ochranu majetku a bezpečnosť ? Prosím, ak máte skúsenosti poraďte. Vďaka.

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Ježko Pozri príspevok
    Podnikateľ FO kúpil zbraň - plynový revolver. Môžme ho dať do odpočítateľných nákladov a DPH odpočítať ? Sme síce mala počítačová firma, ale často prevážame počítače do firiem a pri vykladaní tovaru z auta sme často vystavovaní napospas všelijakým nespratníkom, ktorí sa snažia niečo uchmatnúť a zmiznúť...a taktiež keď vyberame väčšiu hotovosť z banky /často platíme za tovar v hotovosti/... Myslíte, že sa to dá zdôvodniť tým, že zbraň vlastne používame na svoju ochranu majetku a bezpečnosť ? Prosím, ak máte skúsenosti poraďte. Vďaka.
    Naozaj nikto nevie poradiť .... ?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ježko Pozri príspevok
    Naozaj nikto nevie poradiť .... ?
    Ak si to naozaj vieš obhájiť, že používaš tento plynový revolver v súvislosti s podnikateľskou činnosťou, prečo nie.
    Osobne by som účtovala o daňovom výdavku a nárok na odpočítanie DPH by som si tiež uplatnila.
    Už len keď si zoberieš takúto vec:
    Chce ťa prepadnúť a ukradnúť "osôbka" počítač. Ty vytiehneš revolver a zrúkneš: " stoj, lebo vystrelím" Možno sa zľakne a ujde...(horšie by bolo, keby tasenie zbrane zaujal aj on...To by bolo horšie.)

    Ďalší príklad: máš podozrenie, že ťa chce niekto vykradnúť, vystrelíš a zlodej si poplače, zatiaľ zavoláš pomoc....
    - výstrel z revolvera môže pôsobiť ako poplach, že sa niečo deje...

    Našlo by sa prípadov, ako obhájiť, preto si myslím, že môžes aj odpočítať, aj dať do daňových výdavkov.....

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Par.21/daňovými výdavkami nie sú:

    i) výdavky na osobnú potrebu daňovníka vrátane výdavkov (nákladov) na ochranu osoby daňovníka a blízkych osôb daňovníka, na ochranu majetku daňovníka, ktorý nie je súčasťou obchodného majetku daňovníka, a majetku blízkych osôb daňovníka; toto ustanovenie sa nepoužije na výdavky (náklady) podľa § 19 ods. 2 písm. e), a p)

    Ak sa chytím slovíčok v tomto par.
    Daňovým výdavkom nie je výdavok na moju ochranu (osobný strážca ?? ), revolver neslúži na moju ochranu, neochráni ma pred mojim nepriateľom, zlodejom....,
    Chránim si pomocou neho svoj majetok, svoje počítače...., kt. mám vo svojom OM.

    Možno sa pridá k analýze týchto výdavkov aj niekto iný...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    betka Pozri príspevok
    Daňovým výdavkom nie je výdavok na moju ochranu (osobný strážca ?? ), revolver neslúži na moju ochranu, neochráni ma pred mojim nepriateľom, zlodejom...
    Práveže aj ... takáto bola polemika s DÚ pred 10-timi rokmi. Neviem, aká by bola dnes. Držanie zbrane by malo byť dôvodné ... a tu je vysvetlenie ťažké. Napríklad ako posúdiť, či 100000 stojí za použitie zbrane (nemyslím napríklad plynovej) a teda či podnikateľovi ide naozaj o ochranu majetku, alebo o niečo iné ...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    No, Ježko bude dopletený. Ale tá plynová by sa mohla dať...., aj keď....?? (jeden DK uzná, druhý nie..)

    Je to polemika, 21/i, sa dá kadejako okomentovať ....

    jade9 je offline (nepripojený) jade9

    jade9
    A čo nákup zbrane v s.r.o. ? Zbrojný preukaz má jeden zo spoločníkov.
    Firma sa zaoberá predajom áut a pravidelne odnáša do banky celkom zaujimavé sumy - doložiteľné dokladmi. Je nákup zbrane daňovo uznaným nákladom a odpočítavam si DPH? Ďakujem za radu.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ak s tymi peniazmi chodi do banky naozaj ten spolocnik a na bankovom doklade o vklade alebo vybere su jeho inicialy, nevidel by som problem v tom obhajit to.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Tiež som dala priateľovi do nákladov plynovú zbraň. Kúpil si ju lebo cestuje po celej SR aj ČR, často má pri sebe dosť vysoký obnos peňazí a aj náradie, ktoré vozí v aute má hodnotu niekoľko tisíc. Uvidím, čo na to prípadná kontrola, ale podľa mňa to je obhájiteľné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.