Zavrieť

Porady

Správne učtovanie DPH

Ahojte poraďaci,
možno mi niekto odpovie na moju otázku.
Keď účtujem v pokladni tak pretože mám veľa dokladov pokl.doklady od jednej firmy zaúčtujem jedným výdavkovým dokladom pričom podkladom je tabuľka v exceli kde je rozpisaný každý jeden doklad základ+DPH ale do účtovnictva už dávam celkový sumár základ + DPH, mala som kontrolu a nikdy mi to nevyhodili , ale teraz som počula že to nie je správne , pretože pri evidencii DPH má byť každý doklad a každá DPH z dokladu zúčtovaná zvlášt , čiže napr.nákup PHM za celý mesiac 15 bločkov by mali byť v pokladni zúčtované každý zvlášť a nie spočítaný základ+DPH.

Kto má pravdu? Mumiška
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    ja to robím tiež tak, veď tých dokladov je strašne veľa a mne pokladňu donesú posledného dna ˇv mesiaci a potom mám z toho horor. Prikladám ešte zaký zoznam, podobne ako ty. Tak že, nerob si ťažkú hlavu s toho ak to kontorla nenapadla je to o.k. Musíme si nejako uľahčiť našu ťažkú prácu, niekdy ozaj nedocenenú.

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Vo firme, v ktorej som pracovala pred rokom a pol, síce som účtovala v PU, ale učtovala som kazdy bloček z ERP zvlast, nakolko bolo to pracne,
    ale prehladne. Teraz uctujem v JU - na A 4 si nalepim aj 3 blocky z ERP
    napr. za PHM a urobim do uctovnictva jeden vydavkovy doklad, mne sa
    to moc nepaci, ale nakolko nam uctovnictvo - uctuje uctovnicka externe
    a aby to bolo lacnejsie, ale že to poradili aj danovacky, ale vzdy je to o
    jednotlivcovi, ktory pride na kontrolu.

    Enyma

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Skúste popozerať aj tu, je viac názorov ako to účtovať. Ak to chcete mať prehľadne 1 bloček, 1VPD, ak ich máte veľa, môžete urobiť sumár. Je to vec názoru:
    http://wwww.porada.sk/showthread.php...viac+blo%E8kov

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    presne tak zavisí od počtu položiek supiska šetrí čas a peniaze klientov...
    môže byť problém s denným stavom pokladne pretože nie je reálny stav, sedí iba mesačný stav pri súpiskach...

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mumiška Pozri príspevok
    Ahojte poraďaci,
    možno mi niekto odpovie na moju otázku.
    Keď účtujem v pokladni tak pretože mám veľa dokladov pokl.doklady od jednej firmy zaúčtujem jedným výdavkovým dokladom pričom podkladom je tabuľka v exceli kde je rozpisaný každý jeden doklad základ+DPH ale do účtovnictva už dávam celkový sumár základ + DPH, mala som kontrolu a nikdy mi to nevyhodili , ale teraz som počula že to nie je správne , pretože pri evidencii DPH má byť každý doklad a každá DPH z dokladu zúčtovaná zvlášt , čiže napr.nákup PHM za celý mesiac 15 bločkov by mali byť v pokladni zúčtované každý zvlášť a nie spočítaný základ+DPH.

    Kto má pravdu? Mumiška
    Môžeš byť kľudná, v tvojom prípade je táto podmienka splnená. Máš predsa rozpis každého dokladu v tabuľke z excelu. Pre DPH to stačí. Takéto sumáre sú v poriadku.

    Správne učtovanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.