Zavrieť

Porady

ako vypísať cesťák - cestovné náhrady

Prosím pomôžte mi, ako mám vypísať cesťák.
Ráno odchod o 7,00 hod. zo Slovenska - z miesta bydliska autobusom do Bratislavy, z Bratislavy do Čiech autom.
Pobyt v Čechách 2 noci, z vlastných som zaplatila noclach a ani stravovanie nebolo zabezpečené.
Naspať na 3. deň a zasa do Bratislavy autom, a z Bratislavy príchod autobusom do miesta bydliska o 19.00 večer.

Koľko mám nárok na diety , kedže som jeden celý deň bola v Čechách a 2 dni som bola aj na Slovensku aj v Čechách.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    trubanju Pozri príspevok
    Prosím pomôžte mi, ako mám vypísať cesťák.
    Ráno odchod o 7,00 hod. zo Slovenska - z miesta bydliska autobusom do Bratislavy, z Bratislavy do Čiech autom.
    Pobyt v Čechách 2 noci, z vlastných som zaplatila noclach a ani stravovanie nebolo zabezpečené.
    Naspať na 3. deň a zasa do Bratislavy autom, a z Bratislavy príchod autobusom do miesta bydliska o 19.00 večer.

    Koľko mám nárok na diety , kedže som jeden celý deň bola v Čechách a 2 dni som bola aj na Slovensku aj v Čechách.
    TOto je málo informácií. Treba presne uviesť dátum a hodinu prechodu hranicou SR-ČR. Taktiež neuvádzaš, akým autom si išla do ČR (vlastné, niekto Ťa odviezol, zaplatila si za odvoz?).

    trubanju je offline (nepripojený) trubanju

    trubanju
    Takže, začiatok cesty 5.5. 2007 t.j. sobota , hodina prechodu hranice 13,00 hod. auto bolo súkromné, odvoz som neplatila len cestu autobusom. Celý deň v nedelu pobyt v Čechách, a v pondelok prechod hraníc cca 13,00 hod a platila som zas len cestu autobusom. Príchod do miesta bydliska cca 19,00 večer v pondelok.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    trubanju Pozri príspevok
    Takže, začiatok cesty 5.5. 2007 t.j. sobota , hodina prechodu hranice 13,00 hod. auto bolo súkromné, odvoz som neplatila len cestu autobusom. Celý deň v nedelu pobyt v Čechách, a v pondelok prechod hraníc cca 13,00 hod a platila som zas len cestu autobusom. Príchod do miesta bydliska cca 19,00 večer v pondelok.
    Náhrada za:

    5.5.:
    stravné - 89,- SKK + 300 CZK
    vreckové - 5-40% z 300 CZK

    6.5.:
    stravné: 600,- CZK
    vreckové - 5-40% zo 600 CZK

    7.5.:
    stravné - 89,- SKK + 600 CZK
    vreckové - 5-40% zo 600 CZK

    Okrem toho máš nárok na preplatenie všetkých autobusových lístkov ako aj dokladu za ubytovanie v plnej výške.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    trubanju Pozri príspevok
    Takže, začiatok cesty 5.5. 2007 t.j. sobota , hodina prechodu hranice 13,00 hod. auto bolo súkromné, odvoz som neplatila len cestu autobusom.
    Súhlasím s odpoveďou od Chobota, len chcem ešte doplniť:

    Pokiaľ išlo o zamestnanca, tak podľa § 7 zákona o cest.náhradach ods.1) sa zamestnanec môže písomne dohodnúť so zamestnávateľom, že pri PC pri ktorej sa použije MV okrem mot.vozidla zamestnávateľa, tak mu patrí základná náhrada za 1 km za každý 1 km jazdy. Okrem toho, že ti zamestnávateľ preplatí cestovné lístky autobusom, tak ti preplatí aj ods.4) náhradu za PHL podľa cien PHL platných v čase použitia MV, prepočítané podľa spotreby v technic.preukaze.


    Pokiaľ si išla ako szčo, tak použité os. auto VLASTNÉ (ak je na leasing, tak takéto auto nie je vlastníctvo FO) , tak tiež máš nárok na náhradu 6,20 za 1 km.

    PS: predpokladám, že aj dňa 5.5.2007 t.j.v sobotu si cestovala autobusom 6 hodín , teda v rovnakom času ako si cestovala späť. Ak áno, tak v tom prípade uvedené diety v odpovedi od Chobota v SR dňa 5.5.2007 t.j.89,- SK bude o.k.
    Naposledy upravil renča1 : 09.05.07 at 10:24

    trubanju je offline (nepripojený) trubanju

    trubanju
    predpokladám, že aj dňa 5.5.2007 t.j.v sobotu si cestovala autobusom 6 hodín , teda v rovnakom času ako si cestovala späť. Ak áno, tak v tom prípade uvedené diety v odpovedi od Chobota v SR dňa 5.5.2007 t.j.89,- SK bude o.k.

    Chcem sa opýtať, že prečo sa pýtaš koľko som cestovala autobusom. Lebo autobusom som cestovala presne 7.20 do 9.45 v sobotu, a v pondelok 16,00 do 19,10 hodiny.

    A ešte , kde si presne naštudujem, prečo je stravné 5.5. 89,- + 300,- CZK a v 7.5. 89,- + 600,- CZK. A ešte vyplateńie slovenských korún bude v kurze aktuálneho dňa? Potom to vreckové, musí byť vyplatené a podľa čoho sa určia tie percentá??

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    trubanju
    Chcem sa opýtať, že prečo sa pýtaš koľko som cestovala autobusom. Lebo autobusom som cestovala presne 7.20 do 9.45 v sobotu, a v pondelok 16,00 do 19,10 hodiny.
    Z tvojho príspevku som pochopila, že cestou späť si od hraníc cestovala autobusom a cesta ti trvala 6 hodín. Tak, spýtam sa ešte raz. Koľko hodín ti trvala cesta z hraníc k bydlisku /späť/ alebo z bydliska k hraniciam/tam/? Tiež 6 hodín? Dôležité je koľko hodín si strávila na ceste domov od hraníc. Ak si strávila viac než 5 hodín, máš nárok na stravné § 5 zákon o cest.náhradach.

    trubanju
    A ešte , kde si presne naštudujem, prečo je stravné 5.5. 89,- + 300,- CZK a v 7.5. 89,- + 600,- CZK. A ešte vyplateńie slovenských korún bude v kurze aktuálneho dňa? Potom to vreckové, musí byť vyplatené a podľa čoho sa určia tie percentá??
    Naštuduj si zákon o cest.náhradach, zákon nájdeš v pripnutom linku.

    http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-...nahradach.html

    Pre stravné v tuzemsku viď § 5 a pre stravné v zahraničí pozri § 13. Okrem toho tam nájdeš čo všetko si môžeš uplatniť za splnených ďalších podmienok..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    renča1 Pozri príspevok
    Z tvojho príspevku som pochopila, že cestou späť si od hraníc cestovala autobusom a cesta ti trvala 6 hodín. Tak, spýtam sa ešte raz. Koľko hodín ti trvala cesta z hraníc k bydlisku /späť/ alebo z bydliska k hraniciam/tam/? Tiež 6 hodín? Dôležité je koľko hodín si strávila na ceste domov od hraníc. Ak si strávila viac než 5 hodín, máš nárok na stravné § 5 zákon o cest.náhradach.
    Toto predsa uviedla hneď v prvom príspevku:

    trubanju Pozri príspevok
    ....
    Naspať na 3. deň a zasa do Bratislavy autom, a z Bratislavy príchod autobusom do miesta bydliska o 19.00 večer.
    ...
    Preto som vypočítal tých 89,- SKK za tuzemskú cestu v pásme 5-12 hodín.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    trubanju Pozri príspevok

    Chcem sa opýtať, že prečo sa pýtaš koľko som cestovala autobusom. Lebo autobusom som cestovala presne 7.20 do 9.45 v sobotu, a v pondelok 16,00 do 19,10 hodiny.
    Otázka mala byť, koľko Ti trvala cesta na území SR v ten deň, tzn. od času prekročenia hraníc do času skončenia SC. Je to dôležité pre určenie náhrady, pretože pre TSC sú pásma
    1.do 5 hodín
    2. 5-12 hodín
    3. 12-18 hodín
    4. nad 18 hodín

    Renča asi predpokladala, že celý ten čas si strávila cestovaním v autobuse, preto ste sa zle pochopili.

    trubanju Pozri príspevok
    A ešte , kde si presne naštudujem, prečo je stravné 5.5. 89,- + 300,- CZK a v 7.5. 89,- + 600,- CZK. A ešte vyplateńie slovenských korún bude v kurze aktuálneho dňa? Potom to vreckové, musí byť vyplatené a podľa čoho sa určia tie percentá??
    To sú zase pásma pre ZSC:
    1. 0-6 hodín
    2. 6-12 hodín
    3. nad 12 hodín

    Tým, že v ten deň trvala cesta aj na území SR aj v zahraničí, patrí zamestnancovi náhrada aj za tuzemskú cestu aj za zahraničnú časť cesty.

    Percentá si určuje firma rozhodnutím vedenia alebo v nejakom internom predpise. Ak to nemáte určené, patrí zamestnancovi minimálne 5% vreckového.

    ako vypísať cesťák - cestovné náhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.