Zavrieť

Porady

nezaúčtovaný zisk

a ešte jedna otázka-na konci roka som si zabudla spraviť účtovný predpis - zisk, a takisto aj účt.predpis - daň z príjmu. tým pádom mám asi nesprávnu súvahu, ktorú som odovzdala s daň. priznaním. čo s tým? musím podať opravné daňové s opravenými výkazmi? ďakujem krásne. Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ku koncu roka musíte mať zaúčtovanú aj vypočítanú daň z príjmu PO za príslušné zdaň. obdobie /v tomto prípade za r.2006/.
    Je nutné poslať na DÚ nové-opravené výkazy, t.j. Výkaz ziskov a strát aj Súvahu.
    Zisk na konci roka neúčtujeme. Iba ak máte na mysli účet ziskov a strát ako MD 710/ DAL702 ak máte účtovný zisk.
    Ale poväčšinou Konečný účet súvahový a Účet ziskov a strát robí softvér.
    Naposledy upravil Lila : 10.05.07 at 10:46

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ja som sa tiež raz tak pomýlila, že som zaniesla na DÚ výkazy ešte pred zdanením, takže riadky v súvahe a vo VZaS boli nesprávne vypísané, tak som išla s tým na úrad, a tam som to ručne opravila s poznamkou - opravila, plus podpis a dala som tam aj pečiatku a bolo to v poriadku. Nepodávala som opravné výkazy, najlepšie je tam vybehnúť a spýtať sa priamo tam, čo ti na to povedia, ale nepovažovali to za chybu, preto mi to dovolili tam tak napriamo opraviť.

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    ďakujem za rady. skúsim si tam najprv zabehnúť a uvidím ako pochodím. vďaka ešte raz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.