Zavrieť

Porady

Účtovanie

Ahoj poraďáci, chcela by som sa vás spýtať na jednu vec. Ak mi prišla faktúrka zo zahraničia konkrétne z čiech aj z ich sadzbou dph, keďže dodanie služby bolo v čechách, môžem si uplatniť odpočet aj s touto ich sadzbou? Alebo ju nemôžem odpočítať, keďže ju zaplatím do čiech? Majú tú istú sadzbu 19%. Uplne ma to domotalo...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beroun je offline (nepripojený) beroun

    beroun
    Existuje možnosť vrátenia českej DPH od českého finančného úradu ak ste registrovanými platiteľmi DPH na Slovensku, najčastejšie ročne, závisí to od splnenia ich podmienok (čeký zákon o DPH) a samozrejme od výšky českej DPH. Do 1.000,- Kč ročne sa ani nemá zmysel o to zaujímať. Takto vrátená DPH potom ide na 648. Ak máte o to záujem, tak skúste nájsť na internete, najskôr to bude finanční úrad Praha 1, tak ako na Slovensku to vybavuje len Daňový úrad Bratislava I.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ďakujem Vám veľmi pekne všetkým za ochotu, neviem čo by som si bez Vás počala!!! Ste super!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.