Zavrieť

Porady

faktura v ramci EU aj s DPH

do firmy sme dostali zahranicnu fakturu v ramci EU/ nie je to faktura za tovar/ kde je rozratane aj DPH ako to zauctovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Najprv si zistite, či fakturovali DPH oprávnene, t.j. miesto dodania je mimo Slovensko §15.Ak je Fa v poriadku, potom je tá DPH súčasťou daných nákladov.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dakujem za pomoc ale aky typ DPH tam mam dat, uctujem v MRP win, 49? neviem si s tym poradit

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ALBO Pozri príspevok
    Najprv si zistite, či fakturovali DPH oprávnene, t.j. miesto dodania je mimo Slovensko §15.Ak je Fa v poriadku, potom je tá DPH súčasťou daných nákladov.
    vanilka Pozri príspevok
    dakujem za pomoc ale aky typ DPH tam mam dat, uctujem v MRP win, 49? neviem si s tym poradit

    Ak vám faktúrovali DPH ( miesto dodania služby bol iný čl. štát ), DPH (napočítané v zmysle zákona platného v inom čl. štáte) je súčasťou nákladov. Pri zadávaní do programu dáte typ DPH 39 - neovplyvňuje DPH ( v zmysle slov. zák. o DPH).

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte, mám fa z ČR za dopravu tovaru, kde je vyčíslená aj DPH. Pri faktúre mám kópiu faktúry od dopravnej spol., ktorá túto dopravu zabezpečila. Obidve firmy sú platcovia DPH. Šéf im túto faktúru hneď uhradil aj s DPH. Čo s tým teraz, ako to zdaniť?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Najka Pozri príspevok
    Ahojte, mám fa z ČR za dopravu tovaru, kde je vyčíslená aj DPH. Pri faktúre mám kópiu faktúry od dopravnej spol., ktorá túto dopravu zabezpečila. Obidve firmy sú platcovia DPH. Šéf im túto faktúru hneď uhradil aj s DPH. Čo s tým teraz, ako to zdaniť?
    V prípade, že je tam tá česká Fa s DPH neoprávnene (neviem to posúdiť z toho čo ste uviedli) tak vám nezostáva nič iné ako požiadať o vystavenie DP dodávateľa a vrátenie peňazí.. DPH odviesť musíte´=samozdanenie urobiť. DU praha vám tú neoprávnene vystavenú DPH nevráti. To je vzťah medzi vami a dodávateľom. Ak nepochodíte tak to celé date do nákladov.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Takže v prípade, že by som túto faktúru nechala tak ako je, aj s dph, mám ju dať len do nákladov alebo aj samozdaniť?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Najka Pozri príspevok
    Takže v prípade, že by som túto faktúru nechala tak ako je, aj s dph, mám ju dať len do nákladov alebo aj samozdaniť?
    Samozdaniť ju musíte v každom prípade ak miesto dodania služby je slovensko.

    faktura v ramci EU aj s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.