Zavrieť

Porady

SZČO a výkaz do ZP

Ahojte poraďáci,

chcela by som sa spýtať musí SZČO posielať výkaz do ZP? Našla som nejaké tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie pre SZČO? Kedy to treba poslať, ako sa to vypisuje - je to za nejaké obdobie alebo ročne? Má nejaký význam, keď SZČO si musí robyť RZZP? Ešte som sa s tým nestretla. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Tweety Pozri príspevok
    AK myslíš za seba samého, tak nie, ale ak má zamestnancov, tak za nich áno.

    Aha, takže takto to je, ďakujem veľmi pekne.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Ale na tom tlačive sú údaje vyslovene len o SZČO a o jeho preddavkoch, prikladá sa k tomu aj Výpis z DP .....

    Pripájam linku na to tlačivo:
    http://www.zpdovera.sk/docuStore_get...ile_name=vykaz SZCO.pdf

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Netka Pozri príspevok
    Ale na tom tlačive sú údaje vyslovene len o SZČO a o jeho preddavkoch, prikladá sa k tomu aj Výpis z DP .....

    Pripájam linku na to tlačivo:
    http://www.zpdovera.sk/docuStore_get...ile_name=vykaz SZCO.pdf

    teraz sa už na ZP odovzdáva RZZP Výkaz sa dáva napríklad keď meníš poisťovňu

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Momentálne som od 2.4. na PN a v poisťovni mi dali "Výkaz preddavkov ...", ktorý mám vyplniť, keď nechcem platiť počas PN odvody. Problém je v tom, že v našej pobočke je "milá ochotná pani", ktorá nič nevysvetlí, a ja neviem, akú výšku preddavku a vymer.základ si mám počas PN do tlačiva napísať. Ináč platím z minima. Keby mi niekto vedel poradiť, vopred ďakujem.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Myslím, že k tomuto sa vyjadrí niekto viac kompetentný, čo ja viem, tak SZČO platí preddavky aj za dobu PN, ale aspoň posuniem tému.
    A to čo sa pýtala Netka, tie tlačivá sa vypisovali ešte keď sa nerobilo ročné zúčtovanie ZP, teraz to už neplatí.

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    Ja som sa vo VŠZP pýtala ako je to pri PN a povedali mi že je treba doniesť potvrdenie zo SP odkedy dokedy som bola PN a že som poberala nemoc.dávky, a zaplatené poistné na ZP sa vráti pri RZZP.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    liduska Pozri príspevok
    Ja som sa vo VŠZP pýtala ako je to pri PN a povedali mi že je treba doniesť potvrdenie zo SP odkedy dokedy som bola PN a že som poberala nemoc.dávky, a zaplatené poistné na ZP sa vráti pri RZZP.
    Súhlasím, ale práveže počas tej PN sa preddavky platia a až pri ročnom zúčtovaní sa vrátia, ale myslím že len v tom prípade, ak má poistenec nárok na výplatu nemocenských dávok. Preto to potvrdenie od SP. V tomto ozaj nie som doma, ale ako hovorievala naša profesorka fyziky pri výklade učiva, keď si nevedela spomenúť: "Niečo mi tu bliká, že je to tak" a poťukala si na čelo. Nechcem nikoho zle informovať, možno aspoň posuniem tému.

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Aj ja som to brala tak, že preddavky platím aj počs PN a pri ročnom zúčtovaní sa vrátia. Keď som bola pre tlačivá na RZZP, rovno som sa opýtala, či naozaj musím platiť, a čo ak nebudem, keď som PN. Keďže pani nebola veľmi ochotná, preto neviem, čo mám do výkazu napísať, ale pomohla mi aspoň tým, že mi dala výkaz a pri ukončení PN mám doniesť výkaz a potvrdenie zo SP o poberaní nemoc.dávok a počas PN nemusím platiť. V prípade, že budem na PN dlhodobo, výkaz mám doniesť skôr. V pondelok sa chystám odniesť RZZP a znovu sa budem informovať. Keď sa dozviem niečo nové, dám vedieť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.