Zavrieť

Porady

Honorare

Viem ze sa tu uz pisalo aj o honoraroch ale nikde som nenasla odpoved na moju otazku. Moj predchadzajuci uctovnik vyplacal honorare. Urobil si na to taku tabulku prikladam ju. Nechapala som niektorym tym vzorcom najma tomu kde sa rata dan. Prosim vyplacate niekomu honorare? Mohli by ste sa pozriet na tu tabulku? On mi tvrdil, ze 4% su oslobodene od dane je to tak?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Príspevok do lit. fondu je príspevok, kt. je daňovník povinný platiť.

    Z honorárov si povinná odviesť zrážkovú daň ( §43/3h; ). Základ dane pre výpočet zrážkovej dane vypočítaš (aplikuj §6/10) ako
    ZD = (honorár - prísp. do lit. fondu) * (1 - 0,4) .... §43/5b;

    0,4 - .. 40 % - pauš. výdavky
    Naposledy upravil Milan Benka : 14.05.07 at 18:01

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Myslím, že príspevok do LF je súčasť zdaniteľného príjmu...iba ho ten, kto honorár vypláca, odvádza do LF za príjemcu honorára.

    dari1 je offline (nepripojený) dari1

    dari1
    benka Pozri príspevok
    Príspevok do lit. fondu je príspevok, kt. je daňovník povinný platiť.

    Z honorárov si povinná odviesť zrážkovú daň ( §43/3h; ). Základ dane pre výpočet zrážkovej dane vypočítaš (aplikuj §6/10) ako
    ZD = (honorár - prísp. do lit. fondu) * (1 - 0,4) .... §43/5b;

    0,4 - .. 40 % - pauš. výdavky
    suhlasim s benka, vypocet v tabulke je dobry.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Prosím Vás o radu. Kamarát napísal vedeckú knihu, dostal na jej vydanie príspevok od veľvyslanectva, ako postupovať v takomto prípade? Má tento príspevok započítať do dańového priznania za rok 2007? Ako tento prispevok zdokladovat, staci klasicka nejaka sponzorska zmluva?

    dari1 je offline (nepripojený) dari1

    dari1
    bohuzial, jana 32 neviem ti poradit, pravdepodobne to bude zdanovane, ale nechcem ta uviest do omylu.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Prosím ostatných ak viete poraďte, aj keď otázka je to asi netradičná lebo som zatiaľ na ňu nedostala jednoznačnú odpoveď ani od daniarov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.